Robisz setki zdjęć w czasie wakacji lub wyjątkowych okazji, ale po jakimś czasie giną one gdzieś w odmętach dysku komputera? Zdjęcia to wspomnienia i emocje, dlatego nie warto pozwolić sobie na to, by je zgubić lub stracić. Jak to zrobić? Najbardziej magicznym sposobem na przechowywanie fotografii jest album na zdjęcia wklejane. Przekonaj się, że żaden inny sposób zbierania wspomnień nie przyniesie Ci tylu pozytywnych emocji.

Wybierz najbardziej wyjątkowe zdjęcia

W dobie fotografii cyfrowej, którą obecnie każdy ma w kieszeni, zamkniętą w smartfonie, robimy więcej zdjęć niż kiedykolwiek. Nie ogranicza nas bowiem liczba klatek na filmie, w związku z czym z wakacji lub innych szczególnych okazji przywozimy niekiedy setki fotografii. Problem polega na tym, że później zapominamy o nich, zostawiając je na dysku komputera lub w pamięci telefonu.

Warto jednak poświęcić odrobinę czasu na to, żeby wybrać kilkanaście lub kilkadziesiąt najbardziej wyjątkowych zdjęć, które będą nam przypominać nam radosne wydarzenia, a następnie wywołać je u fotografa.

Dlaczego akurat album do wklejania zdjęć?

Jak już wspomnieliśmy na początku, album na zdjęcia wklejane niesie ze sobą znacznie więcej niezapomnianych emocji niż albumy na zdjęcia wkładane. Dlaczego tak się dzieje? To przede wszystkim jego retro klimat sprawia, że do wybranych zdjęć i związanych z nimi wspomnień i emocji przykładamy znacznie więcej uwagi. Ponadto ten rodzaj albumów na fotografie daje nieograniczone możliwości układania zdjęć w kolaże lub inne układy, w których możemy wykazać się swoją kreatywnością. Ponadto możesz również podpisywać zdjęcia – opisywać miejsca i czas, przywoływać wspomnienia, zapisywać pod nimi złote myśli.

Samo wklejanie zdjęć do albumu może być bardzo przyjemną i relaksującą chwilą. Wieczór lub weekend, który poświęcisz na komponowanie swojego albumu, może przynieść Ci ulgę i odpoczynek od codziennego życia w zawrotnym tempie. A jeśli efektem tego czasu będą zamknięte w albumie wspomnienia, do których zawsze możesz wrócić, to niewątpliwie będzie to warte zachodu.

Jaki album na zdjęcia wklejane wybrać?

Album na zdjęcia wklejane sam w sobie stanowi estetyczną wartość, ponieważ zwykle tego rodzaju albumy wykonane są znacznie staranniej niż albumy z foliowymi kieszonkami do wkładania zdjęć. W najpiękniejszych albumach twarde oprawy pokrywane są skórką lub płótnem, co sprawi, że album będzie pięknie prezentował się na półce z pamiątkami lub książkami.

Najlepszy klimat stworzą ciemne karty, na których nakleisz zdjęcia, które dodatkowo możesz podpisać kontrastującym białym pisakiem. Warto zwrócić uwagę, by były one odpowiednio twarde i sztywne. Biała bibułka, przekładająca strony będzie skutecznie chronić zdjęcia przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami.

Ile stron powinien liczyć album? To wszystko zależy od tego, ile zdjęć chcesz w nim zmieścić. Na 60 stronach albumu możesz zmieścić nawet 200 wyjątkowych zdjęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj