Już w tym tygodniu można w księgarniach internetowych, a lada moment, także w wielu stacjonarnych, kupić książkę “Matka Sanepid” autorstwa Aleksandry Michalak. Niewielka różowa książeczka zawiera zbiór niezwykle zabawnych opowieści, które przez ponad rok matka dwóch córek umieszczała na swojej stronie matkasanepid.pl.

Książka idealna zarówno dla fanów bloga, którzy wiedząc o tym, jak ulotne są treści zamieszczane w Internecie (przecież bloga można usunąć dwoma kliknięciami), a chcą mieć książkę Matki Sanepid po wsze czasy w swojej biblioteczce, jak i dla tych, którzy za blogami nie przepadają, ale lubią czytać w autobusie, kolejce do lekarza lub mają wybitnie nudną pracę.

Codzienność Matki Sanepid to zmagania z wychowaniem dwóch skrajnie różnych córek, z których jedna “gdzie idzie, tam biegnie” a druga jest typową myślicielką skupioną na szczególe. Dla Matki nawet wyjście na zwykłe zakupy jest wycieńczającą wyprawą, którą jednak opisać można z przymrużeniem oka i olbrzymią dawką ironii.

Polecamy rodzicom, ciężarnym mamom oraz tym, którzy dopiero myślą o założeniu rodziny. Nie znajdziecie tutaj słodkich opisów bosych stópek, ale często gorzką prawdę o byciu rodzicem na pełen etat.