Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/kobieta/kobietawielepiej.pl/public_html/wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/classes/YARPP_Core.php on line 691

Z nadmierną potliwością stóp zmaga się coraz więcej osób, a sama przypadłość zaczyna nabierać chorobliwego znaczenia ze względu na przyczyny jej występowania.

Jednocześnie mamy do czynienia ze wzrostem świadomości o istnieniu problemów z wydzielaniem potu w nadmiarze, a to się przekłada na rozszerzanie grup produktowych do poprawy higieny i hamowania mnożenia się bakterii, które odpowiadają za wywoływanie nieprzyjemnego zapachu potu. Antyperspirant do stóp jest jednym z popularniejszych sposobów na pozbycie się go na dobre.

Przyczyny stojące za używaniem antyperspirantu do stóp

Aby podjąć skuteczne leczenie potliwości, przede wszystkim należy zgłębić źródło samego problemu. Stopy cechuje posiadanie największej liczby gruczołów potowych na całym ciele, toteż ich pocenie się jest naturalnym zjawiskiem fizjologicznym. Jednak wiele dodatkowych czynników może wpłynąć niekorzystnie na ilość jego wydalania z organizmu. Począwszy od genetyki i wynikającej z niej przemiany materii, poprzez zaburzenia pracy gospodarki hormonalnej, a kończąc na niewłaściwej higienie oraz diecie bogatej w ostre przyprawy czy używki – wszystko to stwarza środowisko do działania dla bakterii utleniających wydalane płyny. Nie pomaga również odczuwanie silnego stresu przez długie okresy czasu ani noszenie skarpetek i butów ze sztucznych włókien, które wchłaniają nieprzyjemne zapachy. Antyperspirant do stóp wyprodukowano z myślą o osobach kompleksowo podchodzących do kwestii poprawy higieny i stosujących w tym celu kilka produktów w tym samym czasie, hamujących wydzielanie nadmiarów potu. Używanie środków do samodzielnego leczenia problemów z potliwością jest zalecane po to, by nie dopuścić do wzrostu produkcji zrogowaciałego naskórka, ale także rozwoju grzybicy, bardzo trudnej do leczenia.

Jak wzmocnić działanie antyperspirantu do stóp?

Obecnie możemy skorzystać z dobrodziejstw współczesnej medycyny oraz przemysłu kosmetycznego, nie musząc biernie czekać, aż nadmierne pocenie samo się unormuje. Dobrze jest zacząć od takich rzeczy jak antyperspirant do stóp, jednak w przypadku pozbywania się tego problemu może to nie wystarczyć. Szczegóły na: http://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/antyperspirant-do-stop/ Ulepszenie higieny stóp powinno obejmować także domowe SPA, zamianę obuwia na lekkie i oddychające oraz urozmaicenie diety. Regularne zabiegi złuszczające naskórek pomogą zminimalizować liczbę drobnoustrojów wpływających na wydzielanie płynów w nadmiarze, a tym samym zbyt szybką utratę wody przez organizm.