Nowe technologie mają istotny wpływ na wiele obszarów ludzkiego życia. Dzięki nowoczesnym narzędziom i aplikacjom mobilnym, system ochrony zdrowia stale się rozwija. Jedną z aplikacji wspierających pracę lekarzy w zakresie przeprowadzania badania USG oraz przechowywania danych o pacjencie jest Philips Lumify – kompatybilna z urządzeniem o tej samej nazwie.

Aplikacja Philips Lumify jest dostępna w sklepie Google Play. Philips Lumify znacząco ułatwia przeprowadzenie badania ultrasonograficznego, ponieważ umożliwia połączenie głowicy USG z dowolnym urządzeniem mobilnym, które może zastępować monitor. Korzystanie z niej jest niezwykle łatwe. Badanie można rozpocząć od razu po wprowadzeniu danych o pacjencie.

Jakie funkcje posiada aplikacja Philips Lumify?

Dzięki trybowi M-Mode z łatwością zapoznasz się z ruchami danego obszaru anatomicznego. Na osi pionowej wyświetlane są takie dane jak: pozycja i głębokość tkanki, a na osi poziomej – czas. Bardzo pomocna może okazać się opcja Freeze, która pozwala na zamrażanie obrazu, co umożliwia pomiar, zapisywanie i udostępnianie obrazów, a także pętli ultrasonograficznych. Używając trybu Fast Flow, pozbędziesz się konieczności ręcznej regulacji skali kolorowego obrazowania przepływu. Przechowywanie danych o pacjencie również nie sprawi Ci już więcej problemów – opcja zapis pętli zapisuje najlepszą pętlę obrazu. Tryb Slow Flow będzie natomiast bardzo użyteczny w przypadku wolniejszego przepływu krwi.

Intuicyjna obsługa

Oprócz wszystkich dodatkowych opcji, które ułatwiają przeprowadzenia badania – ważna jest także obsługa aplikacji, która jest bardzo przyjazna użytkownikowi. Przede wszystkim, dzięki klawiaturze alfanumerycznej, dostępnej w urządzeniach z systemem Android; a także dzięki funkcji rozpoznawania głosu – możliwe jest szybkie i proste dodawanie komentarzy i opisów do obrazu. Aplikacja reaguje na obsługę, do której przyzwyczajony jest każdy użytkownik smartfonów, czyli przewijania obrazu palcami czy przybliżania danego elementu poprzez dwukrotne dotknięcie części obrazu. Pobieranie pomiarów również jest ułatwione – proste kursy pozwalają na bardzo precyzyjne obliczenia.

Dowiedz się więcej

Odwiedź stronę Przenośne USG Philips – tam znajdziesz pełną informację na temat ceny oraz opcji rat lub dofinansowania, szczegółów technicznych oraz wyboru różnych dostępnych głowic. Warto wspomnieć, że z każdym zakupem w pakiecie jest oferowany kurs Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii.