Strona głównaWnętrzaAranżacje wnętrz – z czym łączyć żółty i pomarańczowy?

  Aranżacje wnętrz – z czym łączyć żółty i pomarańczowy?

  Żółty i pomarańczowy to kolory rzadko spotykane w aranżacji wnętrz. A szkoda, gdyż żółty i pomarańczowy bardzo dobrze komponują się z wieloma innymi kolorami. Aby udowodnić, jak uniwersalne w aranżacji wnętrz są żółty i pomarańczowy, opisujemy z czym je łączyć, i jakie efekty można dzięki temu uzyskać.

  Aranżacje wnętrz – z czym łączyć żółty i pomarańczowy? (fot. depositphotos)

  Żółty i pomarańczowy

  Aranżacje wnętrz z żółtym i pomarańczowym mogą istnieć bez dodatków innych kolorów – takie rozwiązanie sprawi, że aranżacja będzie energetyzująca i ciepła, ale przy tym może zdawać się ciężka i męcząca. Jeśli lubisz otaczać się silnymi akcentami i lubujesz się w silnych doznaniach, spróbuj połączenia żółtego i pomarańczowego koloru i wypełnij nimi całą aranżację.

  Aranżacje wnętrz – z czym łączyć żółty i pomarańczowy? (fot. www.brw.com.pl)
  Fot. www.brw.com.pl

  Połączenie z białym i czarnym

  Aranżacje wnętrz korzystające z kontrastu żółtego z białym/szarym to hit tego roku. Nie ma znaczenia, czy postawisz na połączenie pomarańczowego z wszechobecną szarością i bielą, skontrastujesz żółty z czarno-białymi wzorami geometrycznymi, czy też połączysz żółty i pomarańczowy i stworzysz aranżację, w której kolorowe plamy będą „płonęły” na ciemnym tle – każda aranżacja korzystająca z połączenia żółtego i pomarańczowego z odcieniami szarości, czernią i bielą będzie modna, elegancka i przyciągająca uwagę.

  Aranżacje wnętrz – z czym łączyć żółty i pomarańczowy? (fot. depositphotos)

  Żółty i pomarańczowy + czerwony i różowy

  Jeśli szukasz aranżacji, która będzie emanowała energią, połącz żółty i pomarańczowy z czerwonym i różowym. Aranżacje łączące tak wyraziste kolory wymagają dużej wiedzy, łatwo z intrygującej aranżacji zrobić chaotyczną i niespójną. Jeśli jednak jesteś fanką pop-artu, lubisz otaczać się kolorami i nie boisz się wyzwań, stwórz w swoim mieszkaniu kącik w tej energetycznej kombinacji kolorów.

  Aranżacje wnętrz – z czym łączyć żółty i pomarańczowy? (fot. JVD.pl)
  Fot. www.JVD.pl

  Kontrast – aranżacje w błękitnym i fioletowym

  Niebieski i fioletowy to kolory leżące dokładnie naprzeciwko pomarańczowego i żółtego na kole kolorów – dlatego wybranie ich do uzupełnienia aranżacji wydaje się oczywistym rozwiązaniem. Aby podkreślić kontrast między zimnym błękitem a ciepłym żółtym, możesz spróbować stworzyć aranżację opartą na prostych figurach i geometrycznych wzorach – niezapomniany efekt gwarantowany.

  Aranżacje wnętrz – z czym łączyć żółty i pomarańczowy? (fot. JVD.pl)
  Fot. www.JVD.pl

  Żółty i pomarańczowy + zielony

  Zielony stanowi doskonałe uzupełnienie aranżacji bazującej na żółtym i pomarańczowym. Zielony (choć również jest kolorem energetyzującym) nadaje aranżacji spokojniejszego, naturalniejszego wyrazu. Zarówno do żółtego i jak i pomarańczowego świetnie pasują żywe rośliny, naturalne wzory. Doskonale sprawdza się także uzupełnienie aranżacji o naturalne beże i jasne brązy – stanowią doskonałe tło dla pomarańczowego i zielonego.

  Aranżacje wnętrz – z czym łączyć żółty i pomarańczowy? (fot. brw.com.pl)
  Fot. www.BRW.com.pl

  Nuta retro – brązowy i naturalne drewno

  Stylistyka retro święci zasłużone triumfy w aranżacji wnętrz. Wraz z powrotem prostych, drewnianych mebli z lat 60-tych powróciło połączenie żółtego i pomarańczowego z naturalnym kolorem drewna. Taka kombinacja wygląda elegancko, nadaje aranżacji silną stylistykę retro i z pewnością nie wyjdzie z mody w najbliższym czasie.

   

  Program partnerski

  pinterest kobietawielepie button

  W materiale zaprezentowano produkty firm: www.CustomForm.pl | www.Home-You.com | www.Bizzarto.pl | www.9design.pl | www.Ikea.pl | www.Zalando.pl | www.ETSY.com (GreenRiceCrafts, jjevensen, Pillomatic, gunnaydri, LilyPillow, fruitflypie, Modernality2)

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,861ObserwującyObserwuj