Trójmiasto często kojarzy się zwyczajnie z morzem lub z festiwalem muzycznym w Sopocie, ale trzeba nam wiedzieć, że jest to tętniąca życiem, przepiękna okolica, w której jest całe mnóstwo różnorodnych atrakcji turystycznych. W znakomity sposób wykorzystują to tutejsze pensjonaty, takie jak Stara Karczma, które oferują apartamenty, klasyczne pokoje i tradycyjną kuchnię, a do tego pomagają turystom w organizowaniu atrakcji w czasie pobytu w Trójmieście. Na co konkretnie można liczyć wybierając się właśnie tutaj?

Znakomita lokalizacja

Pensjonaty, ze Starą Karczmą na czele, zazwyczaj lokalizują się w nietuzinkowych miejscach. Na przykładzie Starej Karczmy widać to znakomicie, ponieważ została ona stworzona na pograniczu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i Parku Oliwskiego im. Adama Mickiewicza. Do plaży jest z tego miejsca niecałe 3 kilometry, a Sopocki Monciak oddalony jest o niecałe 4 kilometry. Wielką wyprawą nie będzie na pewno odwiedzenie przepięknego, zabytkowego centrum Gdańska, które od karczmy znajduje się w odległości zaledwie 7 kilometrów.

Gdzie nie spojrzeć, zabytki i atrakcje. W bezpośredniej okolicy Starej Karczmy znajdziemy pozostałości po działaniach opactwa Cystersów na Pomorzu, zobaczymy słynną Katedrę Oliwską, zwiedzimy Kościół św. Jakuba, Pałac Opacki w Parku Mickiewicza, młyn, spichlerz i klasztor z XIV wieku, jak również Dom Bramny i Szafarnię.

Rekreacja

Czasami zdarzy nam się zapomnieć, że okolice Trójmiasta to znakomite tereny rekreacyjne. Sporą część tego obszaru stanowią gęste lasy liściaste z przewagą szlachetnych buków oraz dębów. Szczególne wrażenie robi zjawiskowa Dolina Radości nazwana tak nie bez powodu. Warto jest zobaczyć potok Oliwski, który licznymi zakolami przepływa przez Park Adama Mickiewicza.

Historia w Gdańsku

Miłośnicy podglądania historii własnymi oczami na pewno będą chcieli udać się do centrum Gdańska. Miasto to od wieków jest prężnym portem. Wycieczkę warto zacząć od znanego na cały świat pomnika Neptuna, by potem ruszyć Długim Traktem lub skierować swoje kroki w kierunku Motławy. Znajdziemy tak stary żuraw zbudowany na bramie miasta oraz Wyspę Spichrzów, dzięki której Gdańsk był kiedyś spichlerzem całej Europy. W Gdańsku znajduje się słynna stocznia, gdzie Solidarność uzyskała swoją potęgę, jak również przyczółek Westerplatte, miejsce uznawane za pierwszą bitwę II wojny światowej.

Imprezy w Sopocie

Z kolei Sopot stawia na imprezy i wypoczynek. Najdłuższe w Europie molo, zjawiskowy Hotel Grand oraz masa atrakcji kulturalnych sprawiają, że to właśnie tutaj wiele osób udaje się wieczorami.

Nieznana Gdynia

Cały czas trochę na uboczu pozostaje Gdynia, miasto najmłodsze i najmniej zbadane przez turystów. Jest to też miasto zdecydowanie najnowocześniejsze oraz pełne kontrastów, ponieważ szklane wieżowce zderzają się tutaj z naturą wchodzącą niemal do centrum. Jeśli nasze galerie handlowe mają być nowoczesne, a plaże niemalże dzikie, Gdynia będzie idealnym miejscem dla naszego letniego wypoczynku.

Autor artykułu
Artykuł powstał przy współpracy ze Stara Karczma