Kryminał w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans. Miliony czytelników na całym świecie pokochało mroczne historie. Świat krwawych morderstw, zawiłych zagadek kryminalnych i postaci o skomplikowanej psychice wciąga i fascynuje.

Wcale nie dziwimy się Waszej fascynacji kryminałami – czy to tymi rodzimymi, skandynawskimi czy też amerykańskimi. Powiemy więcej, ekipa Livro.pl również uwielbia zamieniać się w detektywów i wraz z bohaterami powieści kryminalnych tropić morderców. Poszukujecie inspiracji na wieczorny seans z książką w dłoni? Oto kilka sprawdzonych lektur, od których nie sposób będzie oderwać wzroku!

Dziewczyna z pociągu” – Paula Hawkins

Książka, która wstrząsnęła milionami czytelników na całym świecie. Thriller, który poleca nawet sam mistrz grozy – Stephen King. Już 7 października – premiera kinowej wersji tego hitu. Zanim wybierzecie się do kina, przeczytajcie historię Rachel. To młoda dziewczyna, która codziennie dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wsiada weń o godzinie 8:04, przyglądając się ukradkiem życiu ludzi w mijanych po drodze domach. Wydaje się tak idealne… Pewnego dnia jednak, w jednym z okien dostrzega coś, co zmieni jej życie na zawsze. Coś, co sprawi, że przestanie być tylko dziewczyną z pociągu. To po prostu trzeba przeczytać!

Mock” – Marek Krajewski

Marka Krajewskiego nie trzeba przedstawiać żadnemu polskiemu fanowi kryminałów. Filolog klasyczny, zakochany we Wrocławiu, zwłaszcza tym przedwojennym, po raz kolejny przenosi czytelnika do Breslau, sprawiając, że stajemy się świadkami (i uczestnikami) fascynującego śledztwa. Doskonale znany, choćby z debiutanckiej „Śmierci w Breslau” Eberhard Mock tym razem mierzy się z rytualnym samobójstwem. Czy jednak na pewno było to samobójstwo? A może perfekcyjnie zaplanowane morderstwo? Czy Mockowi starczy odwagi, by spojrzeć prawdzie w oczy? Sprawdź koniecznie!

Immunitet” – Remigiusz Mróz

Mróz to objawienie ostatnich lat. Autor powieści z pogranicza thrillera i kryminału, nierzadko z nutką polityki w tle. Teraz autor „Kasacji” oraz „Zaginięcia”, powraca z kolejną odsłoną cyklu o Joannie Chyłce – doświadczonej prawniczce, która mierzy się ze sprawami, których wyjaśnienia inni nie chcą, lub po prostu boją się podjąć. Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego jest oskarżony o zabójstwo. Z ofiarą nie łączy go nic, poszlaki zdają się nie wskazywać na jego winę, a jednak prokuratura dąży do cofnięcia sędzi immunitetu. Co tak naprawdę kryje się za oskarżeniem? Polityczna zemsta, a może prawdziwa zbrodnia? Odkryj mroczną i zaskakującą prawdę!

Ostatnia sprawa” – Lee Child

To już 16. tom cyklu o Jacku Reacherze – uwielbiany przez czytelników na całym świecie.-03-1997 roku. Czynny oficer żandarmerii wojskowej, major Jack Reacher po raz ostatni przekracza próg Pentagonu. Jeszcze nie wie, czy zostanie aresztowany, zastrzelony, czy może „tylko” wydalony ze służby. Wie tylko jedno: musi rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa, a śledztwo utknęło w martwym punkcie. Czy uda się dojść do tego, kto stoi za zbrodnią? Przeczytaj i przekonaj się.

Więcej dobrych kryminałów i thrillerów w jeszcze lepszej cenie czeka na Ciebie na Livro.pl. Nie bój się bać i odkryj je wspólnie z nami!