Nie ma wątpliwości, że jednym z miejsc w naszym domu, w którym chcemy zapewnić największy komfort i bezpieczeństwo, jest zarówno łazienka jak i kuchnia, szczególnie jeśli mieszkają z nami dzieci lub osoby starsze. Tres Grifería to marka, która od ponad 15 lat wprowadza na rynek armaturę nie tylko gwarantującą wygodę użytkowania, ale także długą żywotność produktów i bezpieczeństwo w połączeniu z designem na światowym poziomie.

Jednym z flagowych osiągnięć producenta jest technologia Protec-Tres®, zaprojektowana w celu ograniczenia zakresu ruchu dźwigni lub pokrętła baterii. Pokrętło z 8 różnymi pozycjami ograniczającymi określa zakres ruchu i pozwala ustawić maksymalną temperaturę niezależnie od ustawień termy czy pieca podgrzewającego wodę. Nie chodzi tylko o oszczędzanie ciepłej wody, ale również o zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom, szczególnie dzieciom. Dzięki funkcji Protec-Tres® zapobiegamy oparzeniom.

Wszystkie baterie jednouchwytowe z głowicami ceramicznymi do umywalek, bidetów i kuchni produkowane przez firmę Tres są wyposażone w specjalny pierścień, który ogranicza maksymalną temperaturę. Szczególnie polecane są baterie termostatyczne, automatycznie mieszające ciepłą i zimną wodę (aż do osiągnięcia stałej temperatury). Ta opcja jest najodpowiedniejsza do natrysków lub wanien, ponieważ umożliwia otwieranie i zamykanie kranu bez zmiany temperatury czy natężenia przepływu wody. Fakt, że bateria sama precyzyjnie reguluje temperaturę, może być bardzo praktyczny, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci lub osoby starsze wymagające szczególnej opieki – zapewnia to utrzymanie temperatury wody na wskazanym poziomie. System osiąga wybraną temperaturę niemal natychmiast. Baterie są fabrycznie skalibrowane na 38 stopni Celsjusza z ogranicznikiem bezpieczeństwa. 

bateriatermostatyczna

Bezpieczeństwo korzystania z armatury Tres jest zagwarantowane nawet w przypadku przerw w dostawie zimnej wody. W takiej sytuacji system uruchamia automatyczne zatrzymanie, które zapobiega przepływowi ciepłej wody. Głowica wewnętrzna baterii jest wykonana z materiału syntetycznego, który zapobiega tworzeniu się kamienia i wydłuża żywotność kranu. Baterie termostatyczne Tres i ich głowice spełniają najbardziej restrykcyjne standardy. 

Ciekawym rozwiązaniem wprowadzonym przez Tres jest także system Touch-Cool®, dzięki któremu powierzchnia kranu ma przyjemną temperaturę i nie powoduje oparzeń. Szybka reakcja głowicy termostatycznej na zmiany ciśnienia i / lub temperatury w instalacji sprawia, że termostaty Tres maksymalnie oszczędzają wodę i energię. Tres oferuje, w zależności od wybranego modelu, głowicę Instant77® lub Instant57® zapewniającą stały przepływ wody. Marka wprowadziła także technologię EasyCLEAN®, która umożliwia czyszczenie głowicy baterii, ułatwiając montaż i demontaż bez utraty kalibracji. 

Tres oferuje ogromną ilość modeli armatury do łazienki i kuchni. Marka gwarantuje wysoką jakość produktów, których użycie jest proste, intuicyjne i niezwykle wygodne. Szczególną uwagę warto zwrócić na produkty charakteryzujące się bardzo zaawansowaną technologią, w tym obejmujące np. elektronicznie sterowane baterie.