Jadalnia to w większości domostw centrum dowodzenia. Wydzielona jako oddzielne pomieszczenie albo zaprojektowana w duecie z salonem lub kuchnią, jest miejscem, w którym spędzamy najważniejsze momenty dnia. Wraz z Homebook.pl podrzucamy kilka inspiracji na aranżacje w kolorze białym.

Biel kojarzy się z bezpieczeństwem, spokojem, harmonią – trudno wyobrazić sobie lepszy nastrój podczas codziennych posiedzeń z rodziną. Moda na jasne, białe wnętrza narodziła się w Skandynawii, gdzie od jakiegoś czasu mieszkania urządza się na minimalistyczną i stonowaną modłę. Trend na poukładane, chłodne pomieszczenia z powodzeniem przyjął się również u nas. Miejmy nadzieję, że bezpowrotnie minęły czasy bezmyślnego mieszania we wnętrzach stylistyk oraz nowobogackiego przepychu.

Mówiąc o kolorze białym mamy na myśli nie tylko ściany oraz podłogi, ale także wyposażenie: meble, akcesoria. Biel to idealna baza dla wszelkiego rodzaju dodatków: wazonów z żywymi kolorowymi kwiatami, barwnych siedzisk na krzesła, oryginalnych obrazków. Biały to także świetny kompan do współpracy z kontrastową czernią i pastelami.

Minimalistycznie czy z fantazją z kolorowymi akcentami, a może w iście skandynawskiej bieli? To, w jaki sposób urządzimy swoją jadalnię zależy tylko i wyłącznie od naszego gustu i upodobań. Jadalnia bywa oddzielnym pomieszczeniem – wtedy możemy zaaranżować ją według każdego pomysłu, jeśli natomiast stanowi część kuchni, dobrze, by choć elementami nawiązywała do jej stylu. Coraz mniej czasu spędzamy wspólnie z rodziną, zadbajmy zatem o to wyjątkowe miejsce, którym jest stół z krzesłami, aby nie chciało nam się od niego wstawać, a wspólne rozmowy przy nim trwały do późnych godzin wieczornych.

Więcej inspiracji znajdziecie na stronie: www.homebook.pl/inspiracje/jadalnia
Źródło: mat. prasowe