Dla wielu z nas kupno biletów komunikacji miejskiej to udręka. Na pewno każdego z Was, wiele razy dotknęły niekomfortowe sytuacje z tym związane. Stanie w kolejce do kiosku, patrząc nerwowo na zegarek czy zdążymy na nasz transport. Brak gotówki, który uniemożliwia transakcję, niedziałający biletomat lub po prostu zgubienie wcześniej zakupionego biletu?

Tak jak z roku na rok rozwój technologii nas coraz bardziej zaskakuje, to jednak z czystym sumieniem możemy przyznać iż jest to tak samo bardzo użyteczne. Wiele nowinek, nowości służyło w dużej mierze maniakom. Teraz duża ilość aplikacji ułatwia życie każdemu użytkownikowi nowych technologii. Przykładem mogą być aplikacje umożliwiające transakcje bezstykowe oraz kupno biletów komunikacji miejskiej czy na inne środki transportu. Dzięki temu, iż nowości dotyczą codziennych czynności, skala odbiorców i zwolenników z dnia na dzień powiększa się. A czym więcej użytkowników, tym więcej opinii i możliwości doskonalenia  aplikacji. W ostatnim czasie, na przysłowiowym celowniku znalazła się aplikacja mobilna mPay, dzięki której możemy płacić nie tylko bezstykowo ale również zakupić bilety komunikacji miejskiej.

Jak to działa – krok po kroku

Instalując aplikację mobilną na urządzenia z systemem iOS lub Android przy rejestracji podajemy swój numer telefonu oraz imię i nazwisko, które ułatwią późniejszą weryfikację danych oraz usług. Po zarejestrowaniu wyświetla się nam główny panel w którym znajdują się zakładki takie jak:
ulubione, bilety, bilety sport, parkowanie, doładowania, przelej, karty płatnicze, zapłać, zasil portmonetkę, kontrola biletów, zaproś oraz ustawienia.  Nas w tym momencie najbardziej interesuje zakładka „bilety” oraz „kontrola biletów”. Zanim jednak będziemy mogli przystąpić do zakupu biletów, powinniśmy zapoznać się z metodami płatności. Możemy dodać karty płatnicze, które będą wymagać utworzenia konta w systemie mPay Wallet i automatycznie połączy je z aplikacją (zalecane rozwiązanie). Również możliwe jest zasilenie portmonetki, czyli doładowanie konta aplikacji mPay. Twórcy aplikacji dają nam takie rozwiązania jak zasilenie z karty płatniczej, konta bankowego lub przelewem. Oczywiście wybieramy najkorzystniejszą dla nas opcję.

Kiedy nasze konto mPay zostanie doładowane, możemy bez problemu przejść do zakładki „Bilety” w celu zakupu biletu. Dzięki aplikacji możliwy jest zakup biletów komunikacji miejskiej w miastach takich jak: Białystok, Częstochowa, Głogów, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Kraków, Kraśnik, Lublin, Łódź, Ostrołęka, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Warszawa, Włocławek i Zduńska Wola. Dodatkowo możemy zakupić bilety na Warszawską Kolej Dojazdową oraz bilety KZK GOP. Kiedy wybierzemy interesujące nas miasto, mamy podział biletów identycznie jak w biletomatach czy też biletów kartonikowych. Ceny ani ulgi nie różnią się ani trochę od tych tradycyjnie zakupionych. Warto również śledzić aktualności i promocje dostępne na stronie.