Biżuteria religijna stanowi doskonały prezent dla każdej osoby, u której wiara odgrywa istotną rolę w życiu. Taki upominek będzie odpowiedni na okazje, takie jak przyjęcie sakramentu Komunii Świętej lub Bierzmowania, zawarcia związku małżeńskiego bądź rozpoczęcia nowego etapu w życiu. Aby zainspirować Was podczas poszukiwań idealnej biżuterii religijnej na prezent, postanowiliśmy przygotować 5 propozycji upominków.

Różaniec

Rozmyślania nad historią życia Jezusa Chrystusa oraz Matki Bożej to ważna i nieodłączna część życia każdego katolika. Na istotę oddawania się takim refleksjom wskazywali zarówno święci, jak i papieże na przestrzeni wieków, zachęcając wiernych do odmawiania modlitwy różańcowej. Dzięki temu możliwe jest oczyszczenie swej duszy oraz zbliżenie się do Zbawiciela. Z tego powodu odpowiednim prezentem dla osoby religijnej będzie różaniec – możemy wybrać modele wytrzymałe, stworzone z drewna, jak i eleganckie kryształowe wyroby.

Modlitewne koraliki stanowią niezastąpione wsparcie podczas oddawania się rozmyślaniom nad historią Zbawiciela i Najświętszej Maryi Panny. Najpopularniejszą ich formą jest różaniec w formie naszyjnika – to tradycyjne i wygodne rozwiązanie. Warto jednak wspomnieć również o różańcach przybierających postać bransoletki. Dzięki nim możliwe jest odmówienie różańca w dowolnym miejscu oraz chwili.

Bransoletki modułowe

Bransoletki modułowe to rodzaj biżuterii pozwalający na samodzielne dobieranie zawieszek. Dzięki temu możliwy jest wybór ozdób, które są najbardziej dopasowane do naszych preferencji. Taka bransoletka złożona jest z bazy posiadającej elementy gwintowania – zamieszcza się na nich stopery, które zabezpieczają zawieszki przed przemieszczeniem się.

Wspomniane zawieszki noszą nazwę charmsów – można je dowolnie wymieniać, komponując niepowtarzalną bransoletkę. Dostępne są charmsy przedstawiające osoby, takie jak Jezus Chrystus czy Madonna wraz z Dzieciątkiem, a także ukazujące wizerunki świętych inspirujących wiernych swą postawą.

Odkryj religijną biżuterię wykonaną ręcznie przez włoskich mistrzów jubilerstwa, która zachwyci obdarowywaną osobę: https://www.holyart.pl/artykuly-religijne/bizuteria.

Bransoletka religijna

Alternatywę dla bransoletki modułowej stanowi zwykła bransoletka wykonana ze srebra czy złota. Może ona zostać wzbogacona o półszlachetne kamienie, takie jak koral czy ametyst, dodające całości uroku, a nawet posiadać kryształy czy brylanty. To biżuteria religijna przepełniona elegancją, niezwykle estetyczna – zdecydowanie warto rozważyć jej wybór.

Łańcuszek z zawieszką

Biżuteria religijna może stanowić odpowiedni podarunek niezależnie od wieku czy płci obdarowywanej przez nas osoby. Łańcuszek z zawieszką to upominek, który będzie towarzyszyć jej przez dłuższy czas, gdyż wykonany jest z trwałych materiałów. Wybierając zawieszkę, warto zwrócić uwagę m.in. na zawieszki prezentujące wizerunek świętych bądź przedstawiające krzyż – symbol niezwykle ważny w życiu każdej religijnej osoby. Chociaż niejedna osoba postrzega go jako znak cierpienia Jezusa, konieczne jest pamiętanie, iż jest on również wyrazem miłości Zbawiciela do każdego Jezusa. To znak odzwierciedlający poświęcenie oraz znaczenie wiary, zachęcający do refleksji nad istotą modlitwy oraz walce z grzechem.

Pierścionek z motywem religijnym

Wyjątkową propozycję stanowi pierścionek z motywem religijnym – biżuteria może posiadać wygrawerowane słowa modlitwy lub przedstawiać ważną w życiu danego wiernego postać. Warto tutaj nawiązać również do wspomnianego przez nas wcześniej różańca, gdyż może on także przybierać formę pierścionka. Taki różaniec zapewni, że obdarowana osoba będzie mogła poświęcić się modlitwie różańcowej w dowolnym, wybranym przez siebie czasu oraz miejscu. To szczególnie przydatny upominek, jeśli ktoś często odmawia modlitwę i potrzebuje różańca o niewielkich rozmiarach.

Biżuteria religijna na prezent – dla kogo?

Biżuteria religijna może stanowić odpowiedni podarunek nie tylko dla dorosłych wiernych, ale również młodszych osób – tych, które dopiero rozpoczynają swą podróż u boku Stwórcy. Wymienione powyżej upominki doskonale sprawdzą się na okazje, takie jak Komunia Święta czy Bierzmowanie, jak i ślub. O ile wiara odgrywa istotną rolę w życiu danej osoby, mogą one zostać również podarowane podczas okazji niezwiązanych z religią – urodzin czy rozpoczynania nowego etapu w życiu. Może być to idealny prezent niezależnie od wieku i płci obdarowywanej osoby.

Wśród naszych propozycji znalazły się różańce, bransoletki modułowe i bransolety religijne, a także łańcuszki z zawieszką czy pierścionki. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zainspirują Was podczas poszukiwań biżuterii religijnej na prezent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj