Tzw. odwrócona ósemka, czyli lemniskata, jest uznawana za symbol nieskończoności. Ten prosty, ale bardzo wyrazisty kształt od wieków wykorzystuje się we wzornictwie użytkowym, szczególnie biżuteryjnym. Dowiedz się, co dokładnie oznacza i jak nosić takie ozdoby!

Ludzi od starożytności fascynowało pojęcie nieskończoności. Pierwsze jej przedstawienia przyjmowały formę Uroborosa – węża pożerającego swój własny ogon. Wraz z rozwojem nauki i geometrii stała się nim lemniskata. Ten motyw jest nie tylko ładny i ciekawie się prezentuje, bowiem przypisywane mu różne znaczenia sprawiają, że np. pierścionek nieskończoność staje się czymś w rodzaju ważnego talizmanu.

Pierścionek nieskończoność – Twój codzienny talizman

Pierścionek nieskończoność z pewnością będzie przepięknym podarunkiem dla ukochanej osoby. W takiej sytuacji może oznaczać prawdziwą, trwałą, nigdy nie kończącą się miłość. To niezwykle romantyczny gest.

Wiele osób wierzy także, że lemniskata ilustruje idealną harmonię, porządek i spokój. Pierścionek nieskończoność zakładany np. do pracy, może pomagać się zmotywować lub uspokoić. Jeśli w dodatku jest prezentem od kogoś bliskiego, będzie nam o tej osobie przypominał, jak i o tym, że mamy w tej osobie wsparcie.

pierscioneknieskonczonosc

Łańcuszek nieskończoność – doskonały na co dzień

Łańcuszek nieskończoność jest świetnym dodatkiem do codziennego stroju. Srebrny lub złoty błysk pięknie rozjaśni i odmłodzi twarz. Ponieważ takie naszyjniki są bardzo neutralne, dopasują się do większości strojów, dodając im nieco szyku. Świetnie sprawdzają się na co dzień, jak i do pracy – w połączeniu z białą koszulą, stworzą niezwykle gustowny komplet, w którym delikatny łańcuszek z symbolem nieskończoności wyglądać będzie bardzo wyraziście. Tak delikatna ozdoba jest więc wystarczająco estetyczna, a przy tym nieprzesadnie strojna.

Naszyjnik nieskończoność – symboliczny minimalizm

Naszyjnik nieskończoność pozwala jeszcze lepiej wyeksponować ten niezwykły symbol. Krótsze modele można nosić do bluzek z dekoltem, dłuższe natomiast do gładkich bluzek. Urozmaicą nawet najbardziej minimalistyczny outfit. Wystarczy założyć naszyjnikdo białej, prostej bluzki i spodni, a zestaw od razu będzie prezentował się znacznie bardziej stylowo i elegancko. Nie oznacza to jednak, że nie pasuje do stylizacji bardziej „na luzie”.

Taki wisiorek to także doskonały pomysł na prezent, np. dla najlepszej przyjaciółki. W ten sposób można ją zapewnić o tym, że wasza przyjaźń nigdy się nie skończy.

naszyjniknieskonczonosc

Bransoletka nieskończoność – współczesna symbolika

Symbol nieskończoności ma także inne, bardziej przyziemne i niezwykle istotne w dzisiejszym świecie znaczenie. Od niedawna stał się bowiem znakiem głośnej kampanii przeciwko przemocy domowej. Szerzenie świadomości społecznej odnośnie takich zjawisk jest bardzo ważne. Bransoletka nieskończoność może być więc sposobem na wyrażenie swojego sprzeciwu lub formą symbolicznego wsparcia, jeśli samemu było się lub jest się ofiarą przemocy.

Bransoletka z symbolem nieskończoności to także dobry pomysł na prezent dla siostry czy najlepszej przyjaciółki. Kupno dwóch identycznych modeli i podarowanie drugiego bliskiej osobie będzie pięknym symbolem trwałości łączącej was więzi.

Biżuteria z symbolem nieskończoności to niezwykły dodatek do codziennego stroju lub na specjalne okazje. Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu dla kogoś Ci bliskiego lub zastanawiasz się, w jaki sposób się wyrazić, wybierz ozdoby z tym motywem! Zapoznaj się z szeroką ofertą na mintydot.pl, by znaleźć coś pięknego!