Strona głównaLifestyleBukieciarstwo - czyli sztuka układania kwiatów

  Bukieciarstwo – czyli sztuka układania kwiatów

  Bukieciarstwo to sztuka układania kwiatów i innych elementów roślinnych w kompozycje. Kompozycjami są bukiety, wiązanki, wieńce, girlandy itp. Do kompozycji używa się liści, gałązek, wstążek, metalicznych folii, owoców, warzyw, łodygi zbóż oraz tak naprawdę, wszystkiego co wpadnie w ręce.

  Aby profesjonalnie układać kwiaty możesz wybrać się na kurs florystyczny, jeśli jednak nie chcesz traktować tego zarobkowo, możesz posiłkować się wiadomościami z prasy branżowej oraz z internetu.

  Wiosna w domu

  Jednym z pierwszych oznak wiosny są pierwiosnki. Trudno jest je hodować w domu, ale na pewno świeże kwiaty wniosą do twojego mieszkania powiew wiosny. Takim domowym symbolem wiosny są hiacynty. Możesz kupić je w doniczkach, ale możesz także pokusić się o stworzenie bukietu.

  Jak układać kwiaty?

  Przede wszystkim staraj się działać w określonej grupie kolorystycznej, stosowanie kontrastowych kolorów pozostaw ekspertom, tak aby efekt końcowy cię nie zmartwił.

  Na początek przygotuj sobie szkic, jaki chciałabyś bukiet. Pomyśl, jakich kwiatów użyjesz i jakie ozdoby możesz do nich dołączyć. A następnie przygotuj sobie stół lub blat kuchenny, zabezpiecz go folią lub papierem i zabierz się do dzieła. Kiedy zrobisz już bukiet, który odpowiada ci wizualnie wstaw go do wazonu i ciesz nim oko.

  Jak dbać o kwiaty w wazonie?

  Przede wszystkim dobierz odpowiedni wazon do wielkości bukietu, tak aby kwiaty miały wystarczająco dużo miejsca i wody, a także zwróć uwagę na to, by stał stabilnie. Codziennie nalewaj świeżej wody do wazonu. Możesz także dodać łyżkę cukru, to sprawi, że kwiaty będą dłużej świeże. Dbaj również o to, by obcinać końcówki łodyg, tak by swobodnie pobierały wodę.

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,924ObserwującyObserwuj