Cegła może stanowić nie tylko element budowlany domu, ale również może być świetnym elementem wykończeniowym. Cegła w aranżacji wnętrz wygląda bardzo ciekawie i intrygująco. Może być też dużo bardziej efektowną dekoracją Twojego mieszkania niż tapeta i farba.

Element dekoracyjny w postaci cegły będzie pasował do każdego stylu.

Cegła w salonie

Cegłą możesz wykończyć całą ścianę lub tylko jeden fragment, który będziesz chciała wyróżnić i podkreślić. Najczęściej stosowana jest do wykończenia ściany, na której znajduje się kominek lub telewizor.

Cegła w kuchni

Cegła stanowi również świetny element wykończeniowy w kuchni. Cegła jest ognioodporna dlatego można ją z powodzeniem zastosować pomiędzy stojącymi a wiszącymi szafkami kuchennymi. Niezabezpieczona cegła może chłonąć tłuszcz, aby tego uniknąć, pokryj ją ochronnym lakierem lub zastosuj cegłę klinkierową, która nie wymaga dodatkowego wykończenia.

Zalety cegły

Cegła pomimo tego, że jest materiałem surowy nadaje wnętrzu przytulności. Jest odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne dlatego coraz częściej możemy spotkać ją w mieszkaniach.

Obecnie możesz spotkać się z dużym wyborem cegieł. W ofercie są cegły i płytki w rozmaitych kolorach i rozmiarach. Począwszy od jasno beżowych cegieł, przez różnorodne odcienie czerwieni i pomarańczy po ciemne brązy. Jednym z modniejszych trendów stały się cegły w kolorze szarym i białym.

Funkcjonalność

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, cegła pasuje do każdego stylu, natomiast odpowiednio dobrana kolorystycznie może stworzyć wnętrze nowoczesne jak i klasyczne.

  • Jasne piaskowce i cegły w kolorze beżu ocieplą wnętrze i dodadzą elegancji
  • Czerwone cegły stworzą przytulny klimat
  • Szara cegła idealnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach.
  • Biała cegła będzie stanowiła wspaniały element dekoracyjny w stylu skandynawskim.