Każdy z nas chciałby wyglądać idealnie na wymarzonych wakacjach. Dlatego zazwyczaj nasza mobilizacja do odchudzania wzrasta właśnie w miesiącach wiosennych i letnich. Zmieniamy nawyki żywieniowe, zaczynamy więcej się ruszać i sięgamy po suplementy. Jednak to czy uda nam się osiągnąć cel zależy nie tylko od naszej mobilizacji, ale przede wszystkim od naszego metabolizmu!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ogromne znaczenie w procesie odchudzania ma prawidłowe trawienie. Nawet jeżeli uprawiamy sport 6 razy w tygodniu, jemy 5 posiłków dziennie, a nie zadbamy o nasz metabolizm to nigdy nie uda nam się skutecznie stracić kilogramów! Tempo przemiany materii zależy nie tylko od tego co jemy, w jakich godzinach i jak często, ale przede wszystkim od całkowitej kondycji naszego organizmu. Prawidłowo funkcjonujący przewód pokarmowy jest jednym z fundamentów dobrego zdrowia. Mowa tu o pracy i kondycji jelit, trzustki czy wątroby. Kiedy funkcjonowanie tych narządów jest zakłócone pojawia się niestrawność, która może być sygnałem poważnych problemów zdrowotnych. Poza tym warto pamiętać, że problemy z układem trawiennym często skutkują złym samopoczuciem, osłabieniem i sennością, które znów wpływają na naszą kondycję i sprawiają, że nie możemy ćwiczyć tak efektywnie jak byśmy chcieli.

Aloes – cudowna roślina, która pomoże Ci schudnąć, zachować dobry nastrój i wzmocni odporność

Aby skutecznie wspierać nasze procesy trawienne, a co za tym idzie poprawić funkcjonowanie przewodu pokarmowego oraz ułatwić odchudzanie i poprawić ogólną kondycję organizmu warto korzystać z roślinnego bogactwa natury. Jedną z roślin, która posiada niezwykłe właściwości biostymulujące i pro zdrowotne jest aloes. Zawiera on wyjątkowo bogatą kompozycję witamin, minerałów, enzymów i kwasów organicznych. W jego liściach znajdziemy aż 18 z 22 aminokwasów występujących w ludzkim organizmie. Pośród nich są także takie, których organizm nie produkuje samodzielnie, a które są konieczne do prawidłowej produkcji białka.

Aloes, dzięki swoim niezwykłym właściwościom, wspiera oczyszczanie przewodu pokarmowego i poprawia trawienie. Co ciekawe jest to jedna z nielicznych roślin, która jednocześnie pomaga likwidować zaparcia, jak i leczy biegunki, przywracając prawidłowy cykl trawienia. Jest on jednym z suplementów polecanych w leczeniu zespołu jelita drażliwego oraz refleksu. Aloes zmniejsza także ilość szkodliwych bakterii w naszym jelicie i przywraca prawidłowe funkcjonowanie flory bakteryjnej. Co więcej wykazuje on silne działanie przeciw pasożytnicze i pomaga w pozbywaniu się tasiemców, glist ludzkich czy owsików.

Dzięki swoim właściwościom aloes poprawia trawienia i odtruwa organizm, co za tym idzie wspiera proces odchudzania. Ponadto kiedy pozbędziemy się toksyn z organizmu będziemy mieć więcej energii, poprawimy wydolność organizmu i będziemy w stanie dawać z siebie więcej podczas treningów. Warto podkreślić, że jest bardzo ceniony nie tylko jako lek czy suplement diety, ale także jako doskonały kosmetyk. 

Aloes – jak wspierać się nim na co dzień?

Aloes jest dostępny w wielu formach i postaciach. Najbardziej popularne są tabletki, syropy, żele czy napoje aloesowe. Wyjątkowo wygodnym i przystępnym sposobem jest przyjmowanie aloesu w formie cukierków do ssania! Godnym polecenia produktem tego rodzaju są cukierki firmy Reutter. Zawierają one wysokogatunkowy ekstrakt z aloesu oraz olejek z trawy cytrynowej. Stosując cukierki z ekstraktem aloesu firmy Reutter, zaopatrujesz swój organizm w ok. 200 cennych składników aktywnych (wit. A, C, E, B1, B2, B3, B6, B9) oraz mikroelementów (cynk, chrom, selen, wapń, sód, potas, żelazo, miedź, mangan, magnez) i aminokwasy. To właśnie ekstrakt z aloesu, a nie zwykły sok, ma tak dobroczynne działanie!

aloes cuk

Firma Reutter podaje gotowy naturalny produkt stworzony z ekstraktu aloesu. Wysokogatunkowy ekstrakt z tej działającej cuda rośliny oraz olejek trawy cytrynowej, zostały zamknięte w świetnych cukierkach dbających o wygląd i zdrowie. Ich jakość jest wysoka i co najważniejsze możemy zabrać je ze sobą do pracy, na trening czy w podróż! Dzięki wygodnej formie cukierki aloesowe firmy Reutter są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich zapracowanych i aktywnych!