Galeria63 oraz Ewa i Piotr Krajewscy – duet znanych projektantów, artystów o niezwykłych osobowościach i pasjach, zapraszają na niecodzienny, oryginalny i pełen emocji performance, podczas którego Piotr Krajewski na żywo będzie tworzył dzieło ciałem kobiety.

Na wystawie będzie można zobaczyć 12 prac, wśród nich m.in. słynny „OPUS”- Całun Krajewskiego (2013).

Piotr znany jest z szokujących i zaskakujących przedsięwzięć artystycznych, podczas których wykorzystuje niezwykłe techniki malarskie. Dla niektórych dzieł był w stanie nawet poświęcić własną krew, która posłużyła mu za farbę tak jak w przypadku dzieła zatytułowanego „OPUS”.

piotr krajewski tworzy obraz modelka

Jeden z obrazów artysta stworzył włosami, inne natomiast są uwiecznieniem aktu miłości projektantów „Fantasmagorie Krajewskich”-(2008). Wśród niezwykle inspirujących i ciekawych dzieł będzie można także podziwiać pracę stworzoną lakierami do paznokci Chili Cosmetics.

Piotr Krajewski – ten kontrowersyjny artysta znany jest nie tylko z projektowania ubrań czy ekscentrycznych pokazów, to także niezwykle wrażliwy człowiek, który pomimo ciętego języka, walczy o przywoływanie sensu wartości i uwrażliwia na ludzką krzywdę. W tym celu również stworzył swoją autorską technikę – malarstwo gestem, w którym pozostaje niezwykle autentyczny, wywołując w widowni emocje w sposób niemal magiczny.

Wystawę można oglądać od 24 lipca do 30 września 2014 r. w godzinach otwarcia Galerii 63 Sopot, Boh. Monte Cassino 63/2.
Na uroczyste otwarcie wystawy, performance i spotkanie z artystą Piotrem Krajewskim Galeria63 zaprasza 24 lipca o godz. 20:00.

logotypy wernisaz sopot piotr krajewski