Christophe Andre – praktykujący medytację od wielu lat. Wykorzystuje ją także w leczeniu: w Szpitalu św. Anny w Paryżu prowadzi grupy medytacyjne, żeby pomagać swoim pacjentom w uwolnieniu się od cierpienia i smakowaniu życia. Po wielu bestsellerach , takich jak „Niedoskonali, wolni, szczęśliwi” czy „Les Etats d’ame”, dostajemy do rąk jego najbardziej oryginalne i najbardziej osobiste dzieło.

„Medytacja dzień po dniu. 25 lekcji uważnego życia.” to książka w której autor w szczególny sposób, krok po kroku wyjaśnia czytelnikowi na czym polega istota medytacji i co tak naprawdę jest sensem życia człowieka. Szczególną uwagę zwraca na te czynniki, o których na co dzień zapominamy. Po przeczytaniu nawet kilku stron książki człowiek zaczyna zdawać sobie sprawę, iż jego życie niekoniecznie podąża w dobrym kierunku.

Autor zadbał, by czytelnik mógł dokładnie poznać wiedzę wiedzę niezbędną do przeprowadzenia pełnej medytacji – „Medytacja dzień po dniu” została podzielona na 4 części, stopniowo wprowadzające czytelnika w temat medytacji:

W pierwszej części autor zwraca uwagę na elementy, które są niezbędne do życia, a o których istnieniu przypominasz sobie dopiero na łamach stron książki. Szczególną rolę poświęca także zmysłom, w szczególności zmysłowi wzroku i słuchu.

W drugiej części autor stara się ukazać co zrobić, aby żyć świadomie, mówi o skażeniach i niebezpieczeństwach jakie czyhają na ludzi, którym przyszło żyć w naszej epoce. Mówi również co należy zrobić, aby owo zagrożenie ominąć.

W trzeciej części autor zostawia wskazówki jak wyzbyć się bólu i cierpienia zwłaszcza tego psychicznego i mówi o tym, jak medytacja może przyczynić się do polepszenia stanu ciała i ducha, a w konsekwencji jak można odnaleźć szczęście.

W czwartej części najbardziej uduchowionej odnaleźć można wszystkie scalone elementy o których mowa była w poprzednich rozdziałach. Do tego nieustanna praca nad samym sobą, kontemplacja i miłość, wszystko po to, aby osiągnąć pełnię i świadomość uniwersalną.

„Medytacja dzień po dniu” wzbogacona jest licznymi cytatami sławnych ludzi oraz ilustracjami znanych reprodukcji malarskich, które zdobią ściany najsłynniejszych galerii świata. Arcydzieła te służą autorowi za punkt wyjścia do omawiania przez niego kolejnych zagadnień. Na końcu każdego podrozdziału znajduje się indywidualna podsumowująca lekcja, a całość dopełnia płyta, na której znajdziesz praktyczne wskazówki jak medytować.

Książka napisana jest językiem poetyckim, z użyciem metafor, a jednocześnie dość prostym dzięki czemu książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Aby w pełni zrozumieć książkę i skorzystać z rad w niej zawartych należy czytać ją w ciszy i maksymalnym skupieniu.

„Medytacja dzień po dniu” polecana jest tym wszystkim, którzy pragną oderwać się od rzeczywistości, którzy pragną nieco zwolnić tempo lub „wysiąść z pędzącego pociągu zwanego życiem” by chodź na chwilę zatrzymać się, zajrzeć w głąb siebie i odnaleźć właściwy kierunek, którym powinno się podążać.

Książką „Medytacja dzień po dniu” nie pogardzą również miłośnicy malarstwa, gdyż może ona stać się ich małą, własną galerią sztuki.