Szukasz prezentu dla dalszej koleżanki, o której nie za wiele wiesz i brak Ci koncepcji? A może chcesz dać coś niezwykłego najlepszej przyjaciółce, ale przez ostatnie lata wyczerpałaś zasób swoich pomysłów? Zbliżają się urodziny ukochanego a Ty wciąż nie masz prezentu?

W tym tekście znajdziesz kilka niebanalnych propozycji, które mogą Ci pomóc w tym trudnym zadaniu.

Wydarzenie – podaruj niezapomniane chwile

Przyjęło się, że prezentem musi być przedmiot, ozdoba, coś użytecznego. A przecież w życiu najważniejsze są wspomnienia! Znajdź bilet na jakiś ciekawy event, dowiedz się czy w najbliższym czasie w Twoim mieście nie będzie działo się coś nadzwyczajnego – może akurat jest organizowany koncert ulubionej gwiazdy Twojej koleżanki? Możesz też sama zorganizować coś specjalnego: wypad za miasto, weekend nad jeziorem, wyjazd do lunaparku – zabierz bliską Ci osobę w wyjątkowe miejsce w ramach prezentu, a na pewno będzie zachwycona.

Usługi, które uprzyjemniają życie

Chcesz podarować swojej mamie coś szczególnego? Podaruj jej chwile relaksu – kup voucher na masaż, wizytę u kosmetyczki lub weekend w SPA. Twój chłopak jest maniakiem gier komputerowych? Dobrym pomysłem może być prezent w postaci wizyty na strzelnicy lub zabawa w popularnych teraz grach tematycznych typy Escape Room. Twoja koleżanka to artystyczna dusza? Zafunduj jej kurs szycia lub lekcje rysunku.

Prezenty spersonalizowane

Jeśli mimo wszystko wolisz wręczyć coś „namacalnego”, spraw by była to rzecz unikalna i wyjątkowa dla osoby obdarowywanej. Ciekawą opcją są prezenty dedykowane: biżuteria z wygrawerowaną sentencją, elementy ozdobne takie jak poduszki, pudełka na drobiazgi czy bardziej użyteczne przedmioty jak kubki, ceramika czy t-shirty z własnoręcznie zaprojektowanymi nadrukami. Takie prezenty wyrażają więcej niż przypadkowy przedmiot kupiony w pierwszej lepszej galerii handlowej, a niekoniecznie wiążą się z dużym kosztem. Sporo inspiracji znajdziesz w internecie; są nawet specjalne sklepy zajmujące się spersonalizowanymi prezentami.

kc wp tagomago ciekawe pomysly na prezent gdy nie wiesz co wreczyc 3

Kosmetyki

Sprezentowanie kosmetyku wydaje się banalne, ale możesz podejść do tego w niebanalny sposób.

Niektóre produkty są wręcz stworzone do prezentowania – przykładem mogą być kosmetyki z Ameryki – których opakowania i pomysłowość naprawdę zachwycają. Możesz rozejrzeć się też za eleganckim zestawem organicznych kosmetyków, perfumami z oryginalnym flakonem czy spróbować zrobić własne kosmetyki hand-made i zapakować je w ładne pojemniki. Składniki potrzebne do wykonania własnego produktu możesz kupić na specjalnych stronach lub użyć powszechnie dostępnych olejków i preparatów. Kosmetyk wykonany własnoręcznie w domu na pewno zaskoczy solenizanta.

kc wp tagomago ciekawe pomysly na prezent gdy nie wiesz co wreczyc 2

Prezenty hand-made

Nie tylko kosmetyki możesz wykonać własnoręcznie. Od małego uczy się dzieci robić laurki na różne okazje. W dorosłym życiu również możesz zrobić taką „laurkę”. Masz talent artystyczny? Zrób album dla przyjaciółki ze wspólnymi zdjęciami ozdobiony narysowanymi przez Ciebie ramkami i zabawnymi podpisami. Umiesz szydełkować? Zrób szale i swetry dla swoich bliskich – to mit, że takie prezenty dają tylko babcie. Masz zacięcie do majsterkowania? Podaruj mamie odświeżoną starą skrzynię kupioną za grosze na pchlim targu. Masz już pomysł na swój prezent? A więc do dzieła!