Wybierając się na plażę, warto mieć w zasięgu ręki krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne. Beztroskiemu wylegiwaniu się na piasku i zażywaniu kąpieli morskich powinien towarzyszyć zapas wody mineralnej. Przydatne mogą okazać się także parawany i parasole przeciwsłoneczne.

Jadąc się na wakacje, warto zadbać o własny komfort i pojechać na lotnisko swoim samochodem, który odstawimy na znajdujący się w pobliżu portu lotniczego strzeżony parking. Lotnisko Gdańsk Rębiechowo dysponuje parkingiem, z którego pasażerowie mają zapewniony transport na i z lotnisko.

Krem z filtrem UV i ochrona przed słońcem

Podczas plażowania w naszej torbie nie powinno zabraknąć kremów z filtrem, które chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Im większy faktor filtra wybierzemy, tym lepiej kosmetyk ochroni nas przed słońcem. Krem powinniśmy nałożyć na skórę około 30 minut przed wyjściem na słońce. Aplikację trzeba powtarzać co 2-3 godziny.

Ochronę przed słońcem zapewnią też plażowe parasole i parawany, które odseparują nas od pozostałych plażowiczów i będą osłaniać przed morskim wiatrem. Akcesoria, takie jak leżaki, parawany i parasole, są zwykle udostępniane turystom przez właścicieli obiektów noclegowych.

Woda

Woda zabezpieczy organizm przed odwodnieniem. Butelkę wody niegazowanej lub przygotowanej przed wyjściem zielonej herbaty warto schłodzić i włożyć do niewielkiej przenośnej torby termicznej. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się orzeźwiającym napojem nawet przez kilka godzin.

Okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy

Okulary słoneczne, najlepiej z filtrem UV, będą chronić nasze oczy przed słońcem, a nakrycie głowy zapobiegnie udarom słonecznym. Na plaży dobrze sprawdzą się jasne słomkowe lub bawełniane kapelusze, które będą przewiewne i odbiją promienie słoneczne.

Garderoba

Poza strojem kąpielowym, klapkami i ręcznikiem warto też zabrać na plażę cieplejsze ubranie na wypadek pogorszenia się pogody, np. rozpinaną bluzę z kapturem. Jeżeli planujemy spędzić nad wodą kilka godzin warto też spakować do torby koszulkę i spodenki lub luźną przewiewną sukienkę, które przydadzą się, gdy zechcemy udać się na spacer brzegiem morza. Ręcznik plażowy powinien być duży, abyśmy mogli się nim swobodnie owinąć i kolorowy, co ułatwi zlokalizowanie go na plaży.

Apteczka

Podręczna apteczka może okazać się niezbędna w różnych sytuacjach, także na plaży. Powinny się w niej znaleźć woda utleniona, plastry, bandaż, chusteczki nawilżone i jałowe waciki. Warto też spakować preparat na ukąszenia i balsam po przedawkowaniu słońca z pantenolem.

Rozrywka

Jeżeli nasz pobyt na plaży ma trwać kilka godzin, warto mieć ze sobą rzeczy, które uprzyjemnią nasz czas. Do torby możemy spakować książkę, odtwarzacz muzyki, karty do gry, badmintona, piłkę, krzyżówki lub frisbee. Miłośnicy leżakowania na wodzie nie powinni zapominać o zabraniu materaca lub pontonu.

Zobacz także: Jak spakować bagaż podręczny na tygodniowy wypad za granicę