Ibiza to jedna z najbardziej znanych wysp archipelagu Baleraów. Ibiza to, obok Majorki, najchętniej odwiedzana wyspa. Można tam spotkać zwłaszcza osoby młode, lubiące dobrą zabawę. Wszystko za sprawą stereotypu, który został przypisany tej wyspie. Mówi się, że Ibiza to wyspa niekończącej się zabawy, która przyciąga imprezowiczów z całej Europy i świata.

Jesteś „nocnym markiem”? Baleary to miejsce dla Ciebie.

Dla miłośników nocnego życia polecane są miejscowości przede wszystkim takie jak San Antonio i stolica wyspy – Ibiza. To tutaj przyjeżdża śmietanka klubowa z całego świata!

Lubisz spokój? Znajdziesz go także na Balearach.

Pomimo tłumu turystów w kurortach oraz klubach na Ibizie znajdziesz też miejsca, w których można spokojnie oddać się wypoczynkowi. Jednym z tych miejsc jest Puerto San Miguel – przyjemna, spokojna miejscowość polecana zwłaszcza rodzinom z dziećmi. Kolejną kameralną miejscowością polecaną turystom, którzy stronią od nocnych rozrywek jest Es Cany.

Relaks na plaży oraz aktywny wypoczynek? Jak najbardziej!

Miłośnicy aktywnego wypoczynku z kolei powinni koniecznie udać się do jaskiń w C’an Marca. Spektakularna kaskada skał i kamieni, o które rozbijają się turkusowe wody Morza Śródziemnego to niczym zjawiskowe przedstawienie matki natury.

Ibiza to jedna z tych wysp, na których w dzień można się relaksować leżąc na plaży i popijając egzotycznego drinka, w nocy zaś zaszaleć w najbardziej znanych europejskich klubach.

Powrót do Edenu?

Czymś, co przyciąga turystów jak magnes jest również sama przyroda Ibizy. Zatoki Cala Bassa i Cata Tarida są istnym rajem na ziemi. Niesamowite widoki, ciepłe i przejrzyste morze, piaszczyste plaże – jednym słowem idealne miejsce na regenerację sił po pracowitym roku:)

Miejsca, które warto zobaczyć?

Przede wszystkim warto wynająć samochód i objechać tą niewielką wyspę, aby na własne oczy przekonać się co ma do zaoferowania. Koniecznie trzeba też odwiedzić stolicę wyspy. Przepiękne renesansowe mury otaczające dzielnicę Dalt Vila, najpopularniejsze kluby oraz najsłynniejszy chyba w całej Europie targ hippisowski to miejsca, których nie możesz ominąć podczas pobytu na Ibizie.