Anders Hansen, po W zdrowym ciele zdrowy mózg, powraca z szwedzkim bestsellerem nagrodzonym prestiżową nagrodą The Health Award of the Year – Wyloguj swój mózg!

To nie tylko efekt wieloletnich badań i kompletowania materiałów źródłowych, ale także konkretne porady, jak radzić sobie ze stresem, brakiem koncentracji i lękiem wynikającym z rewolucji cyfrowej.

15729460652421356 jpg gallery.big

Dlaczego korzystanie z Instagrama uruchamia w mózgu te same obszary, co niegdyś polowanie na dzikie zwierzęta? Co się dzieje z naszą pamięcią, kiedy podczas jazdy samochodem zdajemy się wyłącznie na GPS-a?

„Uzmysłowiłem sobie, że historycznie rzecz biorąc, ludzkość jeszcze nigdy nie zmieniła zachowania tak szybko, jak w ostatnich dekadach. I nie chodzi tu tylko o nasze cyfrowe nawyki. Przeżywamy również inny rodzaj stresu niż dawniej – krócej śpimy i mniej się ruszamy.

Oznacza to, że mózg znajduje się w świecie dla siebie nieznanym. A moja książka pokazuje możliwe konsekwencje tych okoliczności”. [Anders Hansen, wstęp]

Anders Hansen – popularny szwedzki lekarz, specjalista w dziedzinie psychiatrii w Instytucie Karolinska. Po okrzykniętym bestsellerem W zdrowym ciele zdrowy mózg pochyla się nad wpływem nowej technologii na ludzki mózg i nad tym, czy jako ludzki gatunek jesteśmy gotowi na cyfrową rewolucję. W pracach naukowych cechuje się skrupulatnością i szerokim materiałem badawczym, zachowując przy tym przystępny styl i prostotę przekazu.

Premiera książki już 15 stycznia! Szczerze polecamy 🙂