Strona głównaLifestyleCzym jest modelarstwo?

  Czym jest modelarstwo?

  Modelarstwo to działalność człowieka, wykonywana zwykle w wolnym czasie i traktowana jako hobby, polegająca na wiernym odwzorowaniu istniejących, rzeczywistych obiektów lub postaci w pomniejszonej skali.

  Przedmiotem modelarstwa mogą być wszystkie obiekty nas otaczające. Począwszy od samochodów, samolotów i statków poprzez postacie, budynki oraz całe wycinki terenu wraz z obiektami odwzorowane w postaci makiet.

  Najpopularniejsze jest modelarstwo redukcyjne, plastikowe lub kartonowe polegające na składaniu modeli z fabrycznych, gotowych plastikowych elementów bądź wydrukowanych elementów kartonowych najczęściej dostępnych w postaci arkuszy lub broszur do samodzielnego wycięcia.

  Po co nam te modele?

  Znaczna ilość modeli, które zostają złożone trafiają w większości na półki ich własnych „twórców”. Cześć z nich, głównie modele wykonywane od podstaw, a nie tylko z gotowych elementów trafiają na wystawy, by mogły być podziwiane przez prawdziwych pasjonatów modelarstwa.

  Jeszcze inne modele służą celom edukacyjnym np. w szkołach, a także wykorzystywane są w przemyśle np. samochodowym lub lotniczym.

  Jaki wpływ ma na człowieka modelarstwo?

  Modelarstwo to nie tylko dobra zabawa. Modelarstwo to również zajęcie rozwijające umiejętności praktyczne, plastyczne, a nawet wiedzę techniczną.
  Dodatkowo modelarstwo pozwala ćwiczyć skupienie, wycisza oraz uspokaja co ma pozytywny wpływ na psychikę człowieka.

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,893ObserwującyObserwuj