Nie od dziś wiadomo, że w buty i torebki są ważnym elementem kobiecej garderoby. Nic w tym dziwnego, w końcu są uzupełnieniem naszego codziennego ubioru. Jednak każdy taki dodatek, tak samo jak ubranie, wreszcie się nudzi, wychodzi z mody lub po prostu się niszczy. Choć łatwiej byłoby oddać taką rzecz komuś innemu lub wyrzucić, to czasami po prostu nam szkoda. Oto kilka pomysłów na ozdobienie starych butów i torebek i nadanie im nowego blasku.

Ćwieki, koraliki czy brokat?

Zanim rozpoczniemy prace nad odnawianiem naszej galanterii i obuwia, powinnyśmy najpierw wybrać się na zakupy do pobliskiej pasmanterii. Tam zaopatrzymy się zarówno w guziki, jak i kolorowe agrafki, ćwieki, koraliki, kryształki, brokat, a nawet klej do materiału, które posłużą nam do ozdobienia starych butów i torebek. Przy dekorowaniu polegajmy wyłącznie na własnej wyobraźni – w stylu łączenia dodatków panuje całkowita dowolność.

Brelok czy może charms?

Jeżeli nie chcemy zbytnio niszczyć ulubionych niegdyś kozaków czy kopertówki, być może dobrym rozwiązaniem będzie dodanie kilku małych, ale istotnych i wyróżniających się dodatków. Stare buty i torebki możemy ozdobić poprzez przyczepienie do nich breloczka, modnych charmsów, a nawet broszki. Taki dodatek, zawieszony na suwaku lub na innym elemencie torebki czy buta, nie spowoduje nieodwracalnego uszkodzenia, a na pewno nada im wyraźnego charakteru.

pinterest kobietawielepie button

Wypisz – wymaluj

Jeżeli jednak nie zależy nam na tak bardzo na spranym worku na zakupy czy znoszonych trampkach, a chcemy poeksperymentować z ozdabianiem starych butów i torebek, możemy zrobić to malując na ich swoje ulubione wzorki. Za pomocą specjalnych, niezmywalnych flamastrów do materiału, możemy stać się posiadaczkami jedynego w swoim rodzaju kompletu obuwia i galanterii w cętki, serduszka, kokardki lub imiona naszych najlepszych przyjaciół.

Wstążki i apaszki

Choć wstążki zazwyczaj służą do robienia kokardek na prezencie, a apaszki do noszenia na szyi, to nikt nie powiedział, że nie można użyć ich do ozdobienia starych butów i torebek. Ciekawe i kolorowe wzory oraz lekki materiał sprawią, że przywiązane ich do ulubionych sandałków lub służbowej teczki, będą wyglądały nie tylko oryginalnie, ale też niezwykle elegancko.