Czytanie z ręki dla jednych może wydawać się bzdurą, dla innych ciekawostką, dla jeszcze innych – życiową pasją. Aby nauczyć się wróżenia z ręki należy opanować wiele wiadomości, jednak być może spodoba ci się to na tyle, że nie będziesz mogła przestać!

Czytać z jednej ręki czy obu?

Chiromanci uważają, że należy czytać z obu rąk, a z każdej można wyczytać coś innego. Na pewno bardzo ważne jest ustalenie, która z rąk jest dominująca, czyli taka, którą więcej rzeczy robimy. Ręka dominująca, zwana główną będzie informowała o sprawach materialnych i praktycznych, a ręka podrzędna informuje o emocjach, związkach, liczbie dzieci.

Linii na dłoniach jest mnóstwo i nie sposób opisać je w artykule, dlatego też skupię się na liniach głównych.

Linia życia – jedna z najbardziej znanych linii

Linia życia świadczy o tym, jaki jest ogólny stan zdrowia tej osoby, pokazuje główne zdarzenia z życia. Linia ta powinna mieć głębszą barwę niż dłoń i wyglądać na zdrową. Jeśli linia życia zakrzywia się – ważnym elementem życia tej osoby jest rodzina i dom, jeśli biegnie prosto – może okazać się, że ważniejsza niż rodzina jest kariera. Jeśli półkolistym łukiem obejmuje wzgórek Wenus (ta część dłoni pod kciukiem) to taka osoba ma niesamowitą wolę życia i bardzo dużo energii.

Linia głowy – biegnie niemal równolegle do linii życia. Osoba, która cechuje się nieśmiałością będzie miała tą linię bardzo krótką. Linia falista może oznaczać problemy umysłowe lub emocjonalne. Prosta linia głowy może świadczyć o uzdolnieniach w dziedzinie matematyki, a jeśli opada osoba ta raczej wykazuje zdolności literackie lub artystyczne.

Linia serca – jak sama nazwa wskazuje pokazuje emocje i uczucia. Długa linia serca, sięgająca pod palec wskazujący może oznaczać osobę zdolną do dawania i i otrzymywania miłości, jeśli jest krótka może oznaczać blokadę w sprawach uczuć i seksu. Jeśli linia serca jest podwójna najprawdopodobniej osoba jest lojalna i bardzo wrażliwa.

Linia losu – biegnie wzdłuż dłoni, mniej więcej pośrodku. Jeśli masz mniej niż 25 lat interesuje cię to co znajduje się od stawu łączącego kciuk z dłonią w stronę nadgarstka. Jeśli masz więcej lat, patrzysz powyżej. Wszelkie linie przerywające wskazują na trudności, jeśli linia losu w pewnym momencie przeskakuje w stronę linii głowy – prawdopodobnie dla ciebie ważniejsza jest rodzina niż kariera.

Jeśli jesteś zainteresowana profesjonalną wiedzą o wróżeniu z ręki, możesz nabyć odpowiednią literaturę oraz ukończyć kurs. A jeśli chcesz potraktować to jako dobrą zabawę, więcej informacji znajdziesz tutaj: „Wróżenie z ręki”, Sasha Fenton, Malcolm Wright, [Świat Książki], Warszawa 1998