Ileż to razy byliście wściekli na siebie za to, że wybraliście produkty niewiadomego pochodzenia, które nie dość, że nie spełniły Waszych oczekiwań, to jeszcze bardzo szybko najzwyczajniej się popsuły? Ile razy nadzialiście się na bylejakość? Ile razy nabrano Was na wybitny marketing, za którym nie krył się ani gram jakości?… Jestem przekonana, że od czasu do czasu przydarza się to każdemu z nas. Powiedzmy sobie „Dość!” i nie pozwólmy więcej nabić się w butelkę.

W październiku ruszyła akcja „Znak Dobrego Rękodzieła” popierająca naszych polskich rękodzielników, wspierana przez grupę Poland/Handmade. Jest to bardzo potrzebna inicjatywa mająca na celu uświadomienie nam – społeczeństwu, że wybór polskiego rękodzieła jest pożyteczny nie tylko dla rodzimego twórcy, ale także dla gospodarki kraju oraz dla samego kupca.

Polscy rękodzielnicy i rzemieślnicy oferują nam całe spectrum różnorodnych produktów – ozdobnych oraz użytkowych, tworzonych z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły. Kryją się za nimi lata praktyk i udoskonalania warsztatu, a także rewelacyjne pomysły i nowatorskie rozwiązania, z których znakomita większość wykonywana jest w pojedynczych egzemplarzach! Moda na kupowanie polskiego rękodzieła sprawiła jednak, że wiele osób bez wystarczających umiejętności stara się sprzedawać swoje wyroby, licząc na dodatkowy zarobek – dlatego pamiętajcie, że warto wybierać twórców posiadających certyfikaty potwierdzające jakość wyrobów, takie jak na przykład Znak Dobrego Rękodzieła. Macie wtedy pewność, że dokonujecie właściwego wyboru.

Dobrze jest również uświadomić sobie, że polski rynek zalewany jest tanimi wschodnimi produktami, do których marketingowcy bardzo często doklejają kłamliwe metki z hasłami głoszącymi wysokie idee pomocy biednym krajom. Czy w takim razie nie byłoby lepiej wspierać rodaków i być pewnym, że wspiera się także polską gospodarkę – zwłaszcza w nadchodzącym okresie świątecznym, kiedy to wydajemy najwięcej?… Ja już zdecydowałam i wybieram polskie produkty przez cały rok – nie tylko od święta, a Wy?

Jeśli chcecie odnaleźć polskich twórców wyróżnionych Znakiem Dobrego Rękodzieła, zajrzyjcie na stronę www.polandhandmade.pl