Wybór wózka dziecięcego nie jest prosty i nawet rodzice posiadający szerszą wiedzę w tym temacie mogą mieć problemy z dokonaniem właściwego wyboru. Chociaż może nie jest to sfera, w której spodziewalibyśmy się przesadnych innowacji i zbyt szybkiego rozwoju technologicznego, wózki dziecięce pędzą z duchem czasu i jeśli tylko nasz budżet nie jest zbyt ograniczony, możemy pozwolić sobie na naprawdę ciekawe propozycje. Jedną z nich jest wózek ESPIRO Next.

Pierwsze wrażenia

Wielu rodziców kupuje produkty dla dziecka w dużej mierze opierając się o ich estetykę. Nie jest to oczywiście błąd, ale w ten sposób można pominąć wiele ważnych kwestii. Na szczęście nie w przypadku wózka ESPIRO Next. Wykonany został z materiałów wysokiej jakości, które w dodatku są dokładnie dopasowane i wykończone. Wszystkie elementy ruchome i dające się regulować pracują bezproblemowo i najczęściej bezgłośnie, co nie jest bez znaczenia, gdy akurat nasze maleństwo śpi. Co więcej, wózek ESPIRO Next można poskładać do wyjątkowo niewielkich rozmiarów i z łatwością zmieścić nawet w niedużym bagażniku. Po usunięciu gondoli i kół stelaż waży około 7 kilogramów.

Warto zaznaczyć, że ESPIRO Next jest wyposażony w szereg odblasków czyniących go widocznym również po zmroku. Jest to szczególnie istotne w przypadku kilku wersji o bardzo stylowej, ale ciemnej i przez to trudno widocznej kolorystyce.

2w1

ESPIRO Next to wózek typu 2w1, czyli opcja pozwalająca nam w kilka chwil zamienić gondolę w wygodną spacerówkę. W ten sposób wózek staje się dużo bardziej uniwersalny i jednorazowy zakup oznacza możliwość korzystania z jednego wózka przez wiele sezonów, zanim malec z niego zupełnie nie wyrośnie.

Funkcjonalna gondola

W swoim wydaniu gondolowym wózek ESPIRO Next prezentuje się znakomicie dzięki kilku drobnym usprawnieniom znacznie poprawiającym bezpieczeństwo i komfort dziecka. Rodzic może z łatwością powiększyć budkę gondoli w zależności od potrzeb lub złożyć ją niemal kompletnie. Działa też specjalna linka umożliwiającą podniesienie zagłówka dziecka bez sięgania do samej gondoli.

Gondola posiada specjalny srebrny materiał UV Protect, którego zadaniem jest pochłanianie promieniowania ultrafioletowego, szczególnie niebezpiecznego dla skóry i oczu najmniejszych dzieci. Wszystkie tkaniny wykorzystywane w gondoli są pokryte specjalnym wodoodpornym impregnatem. Dotyczy to nawet zintegrowanej z wózkiem moskitiery.

Spacery uprzyjemniać będzie specjalny system wentylacji dna gondoli składający się z odpowiedniego materiału i okienek wentylacyjnych.

Doskonały jako spacerówka

Po ułożeniu wózka ESPIRO Next w układzie spacerowym, rodzic ma możliwość wyboru kierunku ustawienia siedziska. Klasyczne wózki wymuszają ustawienie siedziska w jednym kierunku. Wózek ESPIRO Next daje wybór, czy dziecko powinno być zwrócone w kierunku jazdy, czy w stronę rodzica.

W tym układzie jeszcze lepiej daje o sobie znać mechanizm wentylacji, obecny także w gondoli. Jest on wyjątkowo aktywny w miejscach, w których dziecko jest najbardziej narażone na przegrzewanie, właściwa wentylacja skutecznie je przed tym chroni.

espiro next3 dzidziusiowa kraina

Ułatwienia dla rodziców

Wózek ESPIRO Next prowadzi się znakomicie dzięki dużym, pompowanym kołom. Przednia para jest w pełni obrotowa, co bywa nieocenione w manewrowaniu w terenie miejskim, na przykład w czasie korzystania z windy lub w wąskich korytarzach. Te same cechy sprawdzają się znakomicie również na terenach zielonych.

W wózku Espiro znajdziemy także wygodny uchwyt pokryty skórą ekologiczną, blokadę na koła oraz funkcjonalną torbę, w której kryje się dwuczęściowy przewijak, komora termiczna, w której można chociażby schować butelkę z pokarmem dla dziecka oraz pokaźnej wielkości kieszeń zewnętrzna na wiele innych przydatnych drobiazgów. Więcej informacji znajdziesz na www.dzidziusiowakraina.pl