Wszyscy marzymy o wakacyjnych podróżach, najchętniej do miejsc zawsze pełnych słońca i atrakcyjnych turystycznie. Niestety, pomimo coraz niższych cen, taka wyprawa często stanowi poważne obciążenie dla naszego budżetu. W których krajach spędzimy wczasy ciekawie oraz niedrogo?

Bułgaria – wczasy na każdą kieszeń

Bułgaria cieszy się w tym sezonie ogromnym powodzeniem. To zrozumiałe, gdy weźmiemy pod uwagę naprawdę atrakcyjne ceny połączone z mnogością atrakcji. Znajdą tam coś dla siebie zarówno zwolennicy spokojnego relaksu na plaży, jak też miłośnicy szalonych imprez. Do najbardziej znanych kurortów należą Złote Piaski oraz Słoneczny Brzeg, gdzie na pewno nie będziemy się nudzić. W Bułgarii nie brak też zabytkowych miejsc, w które bogata jest szczególnie jej stolica – Sofia. Katedra Aleksandra Newskiego, Cerkiew św. Mikołaja czy będąca dawniej meczetem Rotunda św. Jerzego – to obiekty, które trzeba zobaczyć. Kolejnym plusem tego kraju jest przepiękna przyroda oraz pełne tajemnic miejsca, jak rezerwat Kamienny Las bądź niezwykły monastyr Aładża.

Afryka w przystępnej cenie

Od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się wyjazdy do Egiptu oraz do Tunezji. Oferują one sporą dawkę egzotyki w bardzo przystępnej cenie, a do tego liczba propozycji jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrze jest sprawdzić, jakie propozycje mają biura podróży – tanie wycieczki np. w ofercie Rainbow Tours znajdziemy bez problemu. Wczasy w Egipcie przypadną do gustu osobom ceniącym sobie piękną, upalną pogodę, a także lubiącym spędzać czas w aktywny sposób – panują tam idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Możemy też podążać szlakiem starożytnych zabytków, których w kraju tym oczywiście nie brakuje. Tunezja natomiast będzie świetnym rozwiązaniem dla osób pragnących poczuć powiew egzotyki, a jednocześnie korzystać z europejskich standardów.

Blisko i niedrogo

Poza Bułgarią, która od lat wygrywa w rankingach zwracających uwagę na stosunek jakości do ceny, w Europie istnieje wiele innych miejsc przyjaznych dla naszego budżetu. Wiele bardzo korzystnych cenowo ofert znajdziemy w przypadku wyjazdów do Grecji, w szczególności na wyspy Rodos i Korfu, a także w Chorwacji czy Portugalii. Spoza Europy na uwagę zasługuje także Turcja. Wczasy w Turcji wybierają bardzo często rodziny z dziećmi ze względu na doskonale rozwiniętą infrastrukturę, wyjątkowo przyjazną najmłodszych turystom. Maluchy mogą tu liczyć na ciekawe animacje, przyhotelowe aquaparki oraz wiele innych atrakcji.

Wakacyjna wycieczka wcale nie musi (a nawet nie powinna) zbytnio nadwerężyć domowego budżetu. Na szczęście biura podróży przygotowują obecnie rozmaite oferty na każdą kieszeń.