Lotnisko Doncaster/Sheffield zdaje się być niedoceniane przez pasażerów. Niebywałą ciekawostką jest fakt, iż powstało w dawnej bazie lotniczej RAF-u Finningley w hrabstwie South Yorkshire.

Węgierski tani przewoźnik Wizz Air oferuje jednak wiele połączeń z Polski w tym właśnie kierunku. Wystarczy powiedzieć, że w Doncaster/Sheffield można wylądować startując z Gdańska, Katowic, Poznania, Warszawy (lotnisko Chopina) oraz Wrocławia. Loty z i do każdej z tych destynacji odbywają się często, bo co dwa dni. W przypadku Gdańska nawet codziennie. Widać, Wizz Air wspiera Polonię w wyjazdach zarówno do pracy, jak i na urlop.

Wielka Brytania rynkiem pracy…

Wylot do Doncaster/Sheffield jest doskonałym rozwiązaniem dla osób pragnących rozpocząć lub kontynuować pracę zawodową na Wyspach. Miasto zlokalizowane w samym centrum jest doskonale skomunikowane z całym Królestwem. Z racji tego oraz niskich kosztów podróży, jest coraz częściej wybierane jako drugie (po Londynie) miejsce lądowania Polaków szukających zatrudnienia. Stanowi świetny punkt do rozpoczęcia nowego rozdziału życia poza granicami ojczyzny.

…i miejscem na urlop

141321517492480300Dzięki wspomnianej już lokalizacji, Doncaster/Sheffield jest także wyjątkowym miejscem na spędzenie urlopu. W dość prosty sposób można się stąd udać do Londynu czy miasta The Beatles, czyli Liverpoolu. A tam na atrakcje narzekać nie można – Pałac Buckingham, Cambridge Theatre, Big Ben, Opactwo Westminsterskie, Tower of London, Millenium Bridge – można wymieniać w nieskończoność, a to przecież tylko Londyn. W Liverpoolu na turystów czeka Pier Head, Albert Dock czy słynna Katedra Metropolitarna. Nie sposób nie zachwycić się także bogactwem naturalnym Wielkiej Brytanii – wystarczy wyjechać za miasto, by obcować z wyjątkową naturą.

A jeśli to tylko przystanek?

Linie Wizz Air oferują trzy połączenia z Doncaster/Sheffield poza kierunkami polskimi i są to: Ryga, Wilno oraz Bukareszt. Warto zwrócić uwagę na pewien niuans – żadna z tych destynacji nie jest dostępna bezpośrednio z Polski. Dlatego też podróż łączona z Doncaster/Sheffield i Bukaresztem lub Rygą nabiera zupełnie nowego charakteru. Odmienna kultura, inni ludzie, różna kuchnia. Poza tym, dwa czy trzy odwiedzone miejsca podczas urlopu, to zawsze więcej niż jedno… Wystarczy sprawdzić plan lotów przewoźnika i wyruszyć w kierunku nowej przygody.

Mały skazany na pożarcie? Jednak nie!

Choć na samych Wyspach jest kilka większych lotnisk niż Doncaster/Sheffield, warto pamiętać i o tej destynacji, jeśli chce się wyjechać do pracy lub po prostu na urlop. To bardzo praktyczne rozwiązanie bez względu na to, czy podróż dobiega końca właśnie tu, czy miasto okazuje się jedynie przystankiem w drodze do innego celu.