Odwiedzając groby zmarłych często umieszczamy na nich znicze jako wyraz szacunku, tęsknoty i pamięci. Warto wybrać odpowiednie modele, które są bezpieczne w użytkowaniu, a jednocześnie mogą stać na nagrobku przez dłuższy czas. Warto wybrać duże znicze na cmentarz.

Duże znicze na cmentarz – z jakiego materiału sprawdzą się najlepiej?

Znicze dostępne są w wielu różnych wariantach. Rzeczywiście przy wyborze należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Najtańsze są oczywiście znicze z obudową plastikową. Trzeba wiedzieć, że są one jednorazowego użytku. Czas palenia jest w ich przypadku różny i może wynosić nawet kilka dni. Alternatywą dla zniczy z tworzywa sztucznego są duże znicze na cmentarz szklane. Można w nich wymieniać wkład, co jest rozwiązaniem bardzo ekologicznym, ale też ekonomicznym. Warto zwrócić uwagę dodatkowo na podstawę. Znicz może być wykonany w całości ze szkła, ale może mieć też podstawę z tworzywa sztucznego bądź metalu. Jeszcze innym rodzajem jest znicz ze szklanymi ściankami w obudowie metalowej. Jest on bardzo stabilny. Takie znicze są naprawdę bardzo trwałe. Dzięki osłonce wiatr nie zdmuchnie płomienia, ale można wybrać jeszcze bezpieczniejsze rozwiązanie, a mianowicie duże znicze z wkładem LED, który nie zgaśnie nawet w deszczowe dni. Nie trzeba też obawiać się pożaru.

Znicze, dzięki którym odpowiednio upamiętnicie bliskich zmarłych

Znicze mogą mieć różnorodne kształty i rozmiary. Duże znicze mają geometryczną formę latarenek, ale i kapliczek, prostopadłościenne, czy zaokrąglone formy. Dużą popularnością cieszą się znicze zdobione, dzięki którym można upamiętnić bliskich zmarłych. Wystarczy przesłać zdjęcie w formacie pdf, które zostanie nadrukowane na szkle. Taki znicz z pewnością jest unikatowy. Na zniczu dodatkowo może znaleźć się tekst modlitwy, wiersza czy też cytat z Pisma Świętego. Można wybrać znicze z wizerunkami świętych, symbolem Chrystusa, krzyżem, czy Matką Boską. Znicze mogą być wykonane z transparentnego i jasnego czy też kolorowego szkła. Kolor zniczy można dopasować do barwy wiązanek położonych na grobie. Znicze LED są odpowiednie dla osób, które nie mają czasu na częste odwiedzanie grobów bliskich, choćby z powodu dużej odległości. Gdy można przychodzić na cmentarz częściej, tradycyjne znicze są odpowiednim wyborem, ale warto wybierać te z wymiennymi wkładami, które są lepszym, bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj