Egipt – to prawdziwy raj dla turystów, którzy są pasjonatami nurkowania, uwielbiają wysokie temperatury, ale przede wszystkim dla tych, którzy chcieliby poznać kulturę starożytnego Egiptu. Niegdyś był to kierunek, który wydawał się poza zasięgiem dla większości turystów, dzisiaj Egipt jest bardzo oblegany i najczęściej wybierany jako cel wakacji. Ogromna popularność Egiptu sprawiła, że cena jaką trzeba zapłacić za luksusowe wakacje nie jest zbyt wygórowana. Jeśli chcesz więc wypocząć w ciepłych krajach i do tego za przystępną cenę, a także poznać jedną z najstarszych kultur na świecie to właśnie Egipt jest dla Ciebie.

Oto 3 największe perełki znad Morza Czarnego:

Piramidy, piramidy, piramidy… i Sfinks

Piramidy dla Egiptu są niczym Wieża Eiffla dla Paryża. To najbardziej rozpoznawalny punkt charakterystyczny dla tego kraju. Nic więc dziwnego jest w tym, iż będąc na wakacjach w Egipcie niezliczone rzesze turystów wykupują wycieczki do Gizy, by móc z bliska podziwiać te ogromne budowle, sprzed setek tysięcy lat. Coś co przyciąga turystów to przede wszystkim klimat tego miejsca. Spacerowanie wewnątrz piramidy, przez którą przewinęły się z pewnością miliony osób jest fascynującym przeżyciem. Z niecierpliwością oczekuje się od lokalnych przewodników opowieści na temat historii piramid i uchylenia rąbka tajemnicy jaką skrywają te monumenty. To najwspanialsze dziedzictwo liczące setki tysięcy lat.

Klimat psują jedynie natarczywi sprzedawcy, którzy nachalnie próbują wcisnąć turystom pamiątki wyprodukowane na Dalekim Wschodzie. Zwiedzając piramidy należy się również zatrzymać przy ogromnym pomniku Sfinksa, który do dziś jest zagadką dla archeologów.

Ku czci królów i królowych

Koniecznie trzeba odwiedzić również dwie doliny: Dolinę Królów, w której znajdują się świątynie, sarkofagi i grobowce najpotężniejszych władców Egiptu m.in. Grobowiec Tutenchamona, a także Grobowiec Ramzesa VI i III oraz Dolinę Królowych, w których pochowane są żony władców.

Wśród nich Grobowiec Nefertari, uważany za jeden z najpiękniejszych w całym Egipcie. Na wykutych w skałach grobowcach podziwiać można bogate freski, dekoracje oraz ścienne malowidła.

Luksor i Karnak

Przepiękna świątynia Luksorska, nazywana często największym muzeum świata mieszcząca największe zabytki Egiptu, położona nad samym brzegiem Nilu jest wspaniałym monumentem świata starożytnego. Świątynia Luksorska połączona jest aleją ze świątynią Amona w Karnaku, którą ozdabiają sfinksy z baranimi głowami. Dodatkowo pomiędzy świątyniami znajduje się nowoczesne muzeum prezentujące wspaniałe dzieła sztuki pochodzących ze świątyń i grobowców starożytnego Egiptu. Poza ogromną świątynią Amona w Karnaku znajduje się również kompleks wielu świątyń i kaplic, które świadczą o tym, jaką potęgą był niegdyś Egipt.