Pokój dziecka powinien być miejscem do beztroskiej zabawy, odpoczynku i nauki. Przestrzeń powinna być dobrze rozplanowana, by maluch czuł się dobrze w swoim królestwie. Jak wybrać meble dziecięce, które posłużą przez wiele lat?

Meble dziecięce – czym kierować się przy wyborze?

Kupując meble dla dziecka warto zwrócić uwagę zarówno na funkcjonalność, bezpieczeństwo jak i estetykę wykonania. Codzienne użytkowanie mebli powinno umożliwiać maluchowi niezakłócony rozwój. Wszystkie elementy wyposażenia muszą być dostosowane do potrzeb i wieku malucha. Oczekiwania dziecka względem pokoju zmieniają się w szybkim tempie, dlatego warto zdecydować się na modułowe meble, które można dowolnie konfigurować. Wówczas nie będzie konieczności wymiany wyposażenia co parę lat. Świetnie sprawdzą się meble z naturalnego drewna w połączeniu z neutralnymi kolorami np. bieli, błękicie, odcieniach beżu i szarości. Po jakimś czasie wystarczy wybrać nowe dodatki, aby pokój zyskał nowego charakteru. Można zdecydować się na ponadczasowy styl skandynawski w pokoju dziecięcym, który łączy te wszystkie cechy. Nie należy zapominać o kwestiach bezpieczeństwa. Elementy wyposażenia powinny być wykonane z trwałych i wysokiej jakości materiałów. Istotne jest, by meble posiadały zaokrąglone narożniki oraz mechanizmy bezpiecznego zamykania. Maluchy uwielbiają łóżka piętrowe, jednak, by zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa, powinny być zabezpieczone barierką, która zapobiegnie wypadnięciu z łóżeczka.

Oryginalne rozwiązania w pokoju dziecka

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór mebli, które rosną wraz z dzieckiem. Przykładem może być biurko z regulacją wysokości oraz kątem nachylenia. Mebel można dostosować do wzrostu dziecka, co jest szczególnie ważne podczas nauki. Warto również zainwestować w łóżko o regulowanej długości, które posłuży dziecku przez wiele lat. Mebel może posiadać szuflady i pojemniki do przechowywania poduszek, koców czy zabawek. Innym ciekawym rozwiązaniem są regały modułowe, które dają możliwość dowolnej aranżacji. Wystarczy dostawić lub powiesić na ścianie dodatkowy moduł, dzięki któremu dziecko pomieści więcej przedmiotów na półkach. Meble, które rosną wraz z dzieckiem są doskonałym wyborem dla rodziców, którzy chcą zainwestować w trwałe i funkcjonalne rozwiązania. Z pewnością będą służyć dziecku przez wiele lat.

Jednym z producentów funkcjonalnych i estetycznych mebli jest FLEXA (https://fajnemebledladzieci.pl/). Oferuje rozwiązania, które zaspokajają potrzeby dzieci w każdym wieku. Łóżka domki, regulowane biurka, systemy modułowe czy łóżka piętrowe ze zjeżdżalnią to tylko wybrane rozwiązania, które kochają maluchy. Nowoczesne meble FLEXA to połączenie oryginalności i funkcjonalności w skandynawskiej odsłonie. Wszystkie elementy wyposażenia występują w neutralnych, stonowanych kolorach, co daje możliwość stworzenia dowolnej aranżacji przestrzeni dla dzieci w każdym wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj