Zima to jedna z najmniej lubianych pór roku. Mała ilość światła słonecznego, niskie temperatury, śnieg i zimny wiatr powodują, że nasze samopoczucie się pogarsza. Przestaje nam się chcieć wychylać nos z ciepłego mieszkania, dopada nas chandra a czasem nawet i depresja. Dlatego warto ferie zimowe przeznaczyć na wyjazd, który poprawi nam humor oraz pomoże zadbać o nasze ciało. Idealnie sprawdzi się więc wyjazd do SPA.

Rodzaje SPA

Decyzja podjęta – jedziemy do SPA. Zanim jednak zaczniemy się zastanawiać, gdzie pojechać, zacznijmy od wybrania, który typ SPA najbardziej nam odpowiada. Możemy zdecydować się na resort SPA, medical SPA (Medi-SPA), SPA uzdrowiskowe, holistic SPA (SPA i Wellness). Resort SPA to ośrodek, który oferuje nam nie tylko zabiegi relaksacyjne i upiększające, ale również wiele dodatkowych atrakcji, jak np. wycieczki, rozgrywki sportowe czy zajęcia dla małych dzieci. Natomiast w medical SPA będziemy mieli możliwość poddania się zabiegom medycznym. W ich ofercie obok laseroterapii czy krioterapii odnajdziemy także zabiegi chirurgii plastycznej. SPA uzdrowiskowe wykorzystują lecznicze właściwości wód mineralnych lub termicznych. Natomiast holistic SPA kładą nacisk na całościowe postrzeganie człowieka. Odnajdziemy więc tutaj zabiegi zarówno dla ciała, jak i duszy.

Gdzie jechać i ile to kosztuje?

Gdy już wiemy jaki typ SPA chcielibyśmy wybrać, zaczynają się pojawiać pytania – gdzie powinniśmy pojechać oraz ile to będzie kosztować? Rozważając różne opcje nie kierujmy się ceną. W przypadku SPA ważniejsze będą różnorodność oferowanych zabiegów oraz jakość ich wykonania. Wybierając najtańszą opcję, możemy sprawić, że wyjazd, który miał poprawić samopoczucie – pogorszy je jeszcze bardziej. Jeśli zabraknie nam pieniędzy na wymarzony ośrodek, to z pomocą przyjdą szybkie pożyczki, dzięki którym będziemy mogli pozwolić sobie na wyjazd, który będziemy wspominać jeszcze przez długie lata. Oferta na rynku jest duża, więc łatwo można znaleźć najlepszą i najwygodniejszą propozycję.

Wybierając miejsce na wyjazd warto kierować się opiniami osób, które odwiedziły już ten obiekt oraz wynikami prestiżowych konkursów. Jednym z nich jest, organizowany już od dziesięciu lat, SPA PRESTIGE AWARDS. Na pewno pobyt w ośrodku, który został wyróżniony, okaże się niezwykły. Dobrze rozważyć też wszystkie atrakcje, które czekają na miejscu. Zazwyczaj można spodziewać się dostępu do basenów, jacuzzi, saun, studia cardio i wielu innych atrakcji, które pozwolą zarówno na odprężenie i relaks, jak i na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Na uwagę zasługują też ośrodki oferujące specjalne pakiety na czas ferii zimowych, zapraszające na kompleksowy pobyt całą rodzinę. Oprócz noclegu i wyżywienia, zapewniany jest dostęp do, m.in. basenu, sauny, groty solankowej, lodowego igloo czy masażu gorącymi kamieniami. Dla wszystkich, którzy wyjeżdżają z dziećmi, konieczne będzie zorganizowanie miejsca do ich zabawy. Ferie to nie tylko czas dla nich, ale i dla rodziców, którzy również potrzebują odpocząć. Warto sprawdzić, czy kadrach ośrodka jest osoba, która pod nieobecność rodziców mogłaby przejąć opiekę nad naszym potomstwem i dopilnować bezpiecznej zabawy.

Ferie zimowe to idealny czas na wyjazd do SPA. Po kilkudniowym pobycie w ośrodku wrócimy wypoczęci, zrelaksowani oraz pełni energii.