Fitlovebox to comiesięczna paczka produktów ekologicznych i fit – czyli samo zdrowie. Za 49zł (lub mniej, jeśli wybierzesz dłuższą subskrypcję) pod Twoje drzwi dotrze pudełko fitlovebox z pakietem składników i książeczką z przepisami. Zaglądamy do fitlovebox na-05-2016!

Co w pudełku

W majowej paczce znalazły się:

  • herbata Dotyk Motyla (Sencha, jabłko, malina, morela, nagietek) – 50g
  • organiczny olej kokosowy tłoczony na zimno – 200g
  • kasza gryczana niepalona – paczka 500gtruskawki liofilizowane 15g
  • łuskane nasiona konopii – 150g
  • kasza jaglana z żurawiną i nasionami chia (danie instant) – 100g
  • risotto z groszkiem zielonym (danie instant) – 125g

Edycja bardzo zróżnicowana – jest deser, jest główne danie, pojawiły się także nasiona konopii, zaliczane do superfoods. Uzupełnienie paczki o aromatyczną herbatę powoduje, że z tym fitloveboxem można spokojnie spędzić cały dzień. Ważna uwaga odnośnie oleju kokosowego – w marketach zazwyczaj pojawia się wersja rafinowana, bezzapachowa. W paczce dodano słoiczek oleju tłoczonego na zimno: mniej uniwersalnego w kuchni, ale z silnym kokosowym aromatem.

wp 20160419 001

Przepisy

Przepisy do tej paczki opracowały Siostry Bukowskie, prowadzące bloga www.bukowskie.blogspot.com . Subskrybentkom paczki zaproponowały ciasto z kaszy jaglanej, risotto z krewetkami i miętą, dip z nasion konopii (z olejem kokosowym i groszkiem), ciasteczka z kaszy jaglanej i śniadaniową kaszę jaglaną gotowaną w soku jabłkowym!

Czy to się opłaca?

Opłacalność fitlovebox zmierzyliśmy wyłącznie pod kątem rynkowych cen składników. W jednej z ogólnopolskich sieci marketów udało się nam znaleźć większość elementów kwietniowego fitlovebox, dania gotowe porównaliśmy z przetestowanymi przez Redakcję daniami www.sklep-sys.pl – uśredniając zestaw powinien kosztować około 60-65zł (plus ewentualnie wysyłka). Biorąc więc pod uwagę ekonomię, wychodzimy zatem minimum 11zł na plus (a jeśli doliczyć przesyłkę, to oszczędność sięga kilkunastu złotych). Fitlovebox więc nie dość, że daje możliwość wypróbowania składników dla zdrowych diet, to jeszcze nie drenuje kieszeni. Lubimy to, zapraszamy na kolejne edycje – a wszystkim chętnym polecamy zamówienie kolejnego fitlovebox na www.fitlovebox.pl !