Wiele polskich i światowych nowości filmowych oraz seriali można bez problemu obejrzeć w Internecie. Niestety większość źródeł budzi duże wątpliwości, a część z nich może być nawet niebezpieczna dla użytkowników sieci. Strony oferujące bezpłatne filmy są przepełnione reklamami, instalują złośliwe oprogramowanie, a nawet wyłudzają pieniądze. Z tego powodu warto jest korzystać z w pełni legalnych i sprawdzonych źródeł. Aby cieszyć się dobrymi produkcjami, nie zawsze trzeba kupić pakiet premium – niektóre platformy oferują wiele filmów oraz seriali za darmo.

VOD

Vod.pl jest największym polskim serwisem z filmami na życzenie, w którego bazie znajdują się seriale, programy telewizyjne oraz filmy światowej i polskiej kinematografii. Za obejrzenie pojedynczego materiału należy zapłacić od 5 do 8 zł, a za miesięczny abonament – 9,99 zł. W Vod.pl znajduje się także bogata oferta filmów, które można obejrzeć bezpłatnie. Wśród nich są do wyboru nie tylko klasyki polskiego kina, ale również produkcje filmowe od 2016 roku. Od jakiegoś czasu użytkownicy operatora INEA również mają dostęp do VOD dla INEA poprzez telewizję HIWAY TV.

Niestety polska telewizja przez Internet nie jest dostępna dla każdego – ze względów licencyjnych niektóre treści mogą oglądać wyłącznie widzowie na terytorium Polski. To duże utrudnienie dla Polaków przebywających na stałe za granicą.

HBO GO

Innym serwisem umożliwiającym oglądanie polskich i światowych nowości filmowych jest platforma HBO GO. Przez długi czas była ona dostępna wyłącznie dla osób, które wykupiły pakiet telewizyjny. Obecnie filmy i seriale HBO GO mogą oglądać wszyscy internauci po zapłaceniu miesięcznego abonamentu w wysokości 19,90 zł. Ze względu na to, że HBO GO spełnia wymagania transgranicznej treści online, telewizja przez Internet jest dostępna w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Player.pl

Portal player.pl umożliwia bezpłatny dostęp do materiałów grupy TVN, a także wykupienie kilku różnych miesięcznych pakietów premium. Player oferuje przede wszystkim filmy polskie, ale dostępne są na nim również produkcje światowe. Cennik zaczyna się już od 10 zł, a wykupienie pakietu SMART umożliwia oglądanie filmów i seriali na terenie całej Unii Europejskiej.