Jeżeli twoje oszczędności nie są duże, to najlepiej zrobisz, jeżeli zdecydujesz się na lokatę bankową lub konto oszczędnościowe. Pierwsze rozwiązanie jest idealne wówczas, gdy wiesz, że w najbliższym czasie nie będziesz potrzebować zgromadzonych środków.

Dlaczego lokata bankowa jest lepszym rozwiązaniem niż konto oszczędnościowe? Gdyż jest ona lepiej oprocentowana niż rachunek oszczędnościowy. Sprawdź, gdzie opłaca się założyć lokatę bankową.

Lokata bankowa a wysokość oprocentowania

Nie jesteś na bieżąco z lokatami bankowymi? W takim razie musisz wiedzieć, że dziś oprocentowanie takich produktów nie jest wysokie. Przeciwnie, klienci muszą liczyć się z tym, że nie zarobią dużo – maksymalnie oprocentowanie, na które można liczyć to ok. 4,00% w skali roku. Co więcej, popularne lokaty długoterminowe są gorzej oprocentowane niż lokaty krótkoterminowe.

Jeżeli chcesz założyć lokatę, to musisz wiedzieć, że banki wprowadzają też ograniczenia, gdy mowa o maksymalnej kwocie, którą można zdeponować na lokacie. Również ten czynnik należy wziąć pod uwagę, gdy szukasz idealnej lokaty bankowej.

Co znajdziesz w ofercie Idea Banku?

W ofercie Idea Banku znajdziesz zarówno lokaty przeznaczone dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Jeżeli chcesz szybko zorientować się w aktualnie oferowanych lokatach, to wystarczy, że zapoznasz się z rankingiem opublikowanym na stronie internetowej tego banku: https://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych.

Korzystając z powyższego rozwiązania, szybko sprawdzisz, czy założenie danej lokaty będzie dla ciebie korzystne. Pamiętaj, że część dostępnych produktów jest zarezerwowana wyłącznie dla nowych klientów, czyli tych, którzy nie korzystali jeszcze z usług tego banku.

Szukasz lokaty na dłuższy okres? Poznaj propozycję Idea Banku w postaci lokaty Korzystnej Plus. Charakterystyczne dla niej jest:

  • oprocentowanie w wysokości do 2,00% w skali roku,
  • możliwość założenie jej na okres nawet do 7 miesięcy,
  • możliwość zdeponowania na lokacie od 500 do 1 000 000 zł.

Tę lokatę bankową mogą założyć wyłącznie klienci posiadający konto indywidualne w Idea Banku. Jeżeli takiego nie posiadasz, to sprawdź, jakie korzyści płyną z założenia wspomnianej lokaty i zdecyduj się przy okazji na rachunek bankowy. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-korzystna-plus.

Powyższa lokata to jednak nie jedyna, którą znajdziesz w ofercie tego banku – może zainteresuje cię Lokata Happy? Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-happy.

O czym pamiętać, zakładając lokatę?

Wysokość oprocentowania jest ważna, ale nie najważniejsza. Pamiętaj, że twój zysk zależy również od długości trwania umowy z bankiem. Istotne jest też, czy bank zamierza pobierać od ciebie dodatkowe opłaty. Jeżeli tak, to czy założenie lokaty będzie się opłacać?

Dopiero wówczas, gdy zorientujesz się w aktualnych produktach oferowanych przez banki, będziesz mógł określić, która lokata jest dla ciebie najkorzystniejsza.