Grzegorz Kasdepke, urodzony w 1972 r. w Białymstoku. Autor książek dla dzieci i młodzieży. Twórca słuchowisk radiowych. W latach 1995-2000 redaktor naczelny magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Autor scenariuszy programów oraz seriali telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa).

Laureat Nagrody imienia Kornela Makuszyńskiego (za książkę „Kacperiada…”), zdobywca – dwukrotnie – Nagrody Edukacyjnej XXI (za książki „Co to znaczy…” oraz „Bon czy ton”), autor bestsellerów wielokrotnie honorowanych laurami (wyróżnienie Polskiej Sekcji ibBY za książkę „Horror, czyli skąd się biorą dzieci”, wyróżnienie w konkursie na najlepszą książkę roku za książkę „Rózga”, „Małe pióro” za cykl książek o Kubie i Bubie).

Współpracuje z wydawnictwami: Nasza Księgarnia, Literatura, Dwie Siostry, G+J, Egmont, Wydawnictwo Literackie, Wilga. Mieszka w Warszawie.

Źródło: www.kasdepke.pl

Po raz kolejny mam przyjemność zaprezentować książkę tego autora i po raz kolejny jestem pewna, że sięgając po nią nie zawiedziecie się!

W życiu każdego rodzica nadchodzi moment, kiedy dziecko pyta: mamo, tato, skąd się biorą dzieci? No właśnie, skąd? Przecież nie powiesz dziecku, że przyniósł je bocian, czy znalazłaś je w kapuście…. Nie te czasy;) Najlepiej i najprościej jest powiedzieć dziecku prawdę. Odpowiednio przedstawioną, ale prawdę.

Grzegorz Kasdepke książka „Horror! Czyli skąd się biorą dzieci” niezwykle Ci tą sprawę ułatwi.

Akcja dzieje się w przedszkolu, tam też poznajesz głównych bohaterów: Panią Miłkę oraz przedszkolaków Grzesia, Rozalkę i Bodzia. Dzieci zauważyły, że brzuch Pani Miłki znacznie się powiększył i dodając dwa do dwóch wydedukowały, że połknęła dziecko! Ta myśl wywołała lawinę zdarzeń. Dzieci postanowiły ukryć się przed Panią Miłką, by ich także nie połknęła. Przypadek sprawił, że Bodzio ukrył się w gabinecie Pani Dyrektor, gdzie znalazł książkę „Wychowanie seksualne”, a że był chłopcem rezolutnym i potrafił czytać – dowiedział się, skąd biorą się dzieci. Uprzedził tym misternie tkany plan Pani Miłki, która chciała dzieci przygotować do tego tematu, uprzedził również rodziców tych dzieci. Bodzio chętnie podzielił się swoją świeżo nabytą wiedzą z kolegami, jasno tłumacząc jak powstaje mały człowiek.

Ciekawostką jest również dział książki: „Rady dla dzieci.” – gdzie znajdziesz niezwykle ważne informacje dotyczące pedofilii i jak się przed nią bronić. Na co zwrócić dziecku uwagę po to, by było bezpieczne.

Znajdziesz tu również dział dla rodziców: „Rady dla dorosłych” – o tym, jak rozmawiać z dzieckiem o miłości, jak nauczyć je szacunku do własnego ciała.

Krótko i zwięźle napisane rzeczy, wydawałoby się, oczywiste, a jednak często pomijane lub spychane na margines.

Ciekawie, żartobliwie napisana historia dzielnych przedszkolaków kierowana jest do dzieci w wieku zarówno przedszkolnym, jak i do dzieci starszych. Treść nie jest przeładowana informacjami, akcja toczy się wartko, a co za tym idzie, łatwo się jej słucha. Piękne ilustracje autorstwa Marcina Piwowarskiego w cudowny sposób uzupełniają książkę. Rewelacyjna lektura dla wszystkich dzieci!