Masz dość nudnych treningów? Ćwicz i baw się z hula hop. Niegdyś bardzo popularne wśród dzieci i dorosłych, później zapomniane – dziś hula hop wraca do łask.

Ćwiczenia z hula hop to nie monotonne ćwiczenia, to przede wszystkim świetna zabawa, a przy tym niezwykle skuteczna. I choć hula hop może się tylko kojarzyć z kręceniem kółkiem wokół bioder, tak naprawdę jest świetnym treningiem składającym się z ćwiczeń wzmacniających i wspaniałych ruchów tanecznych.

Już dzisiaj zacznij najbardziej rozrywkowy trening na świecie.

Jak dobrze dobrać hula hop?

Jeżeli masz zamiar zacząć swoją zabawę z hula hop to najlepiej dokonaj zakupu hula hop z szeroką obręczą. Jest nim o wiele łatwiej kręcić. Jak już się nauczysz dobrze kręcić hula hop w talii, możesz zacząć kręcić hula hop wirującymi ruchami od pasa w górę i w dół na biodra.

Kiedy już dojdziesz do wniosku, że doskonale kręcisz hula hop zwykłym, możesz śmiało zakupić hula hop nieco cięższe z masującymi wypustkami. Takie hula hop jeszcze bardziej będzie pobudzało mięśnie do pracy.

A jak stwierdzisz, że nadal masz mało i chcesz zrobić krok dalej kup hula hop mniejsze. Z takim hula hop jest trudniej ćwiczyć, nim to się trzeba naprawdę napracować, żeby zaczęło się kręcić.

Na co działa hula hop

Ćwiczenia z hula hop to przede wszystkim modelowanie talii. Kręcąc kółkiem mocno pracują mięśnie brzucha. Jednak hula hop to nie tylko talia można nim także kręcić na innych częściach ciała np. na ramionach.

Regularne ćwiczenia z hula hop wzmacniają kręgosłup, nadają kształt pośladkom, kształtują postawę. Ćwiczenia z hula hop to super sposób na pozbycie się zbędnych kalorii.

Hula hop kto może ćwiczyć?

Ćwiczenia z hula hop może wykonywać każdy. Mogą je wykonywać zarówno dzieci jak i osoby starsze. Jeżeli jesteś osobą mającą problem z kolanami to hula hop jest dla ciebie idealne.

Chcesz zgubić zbędne centymetry w talii i biodrach, a przy okazji wzmocnić mięśnie, hula hop na pewno ci w tym pomoże. A ile przy tym radości i co najważniejsze wspomnienia z dzieciństwa pełne radości i zabawy – bezcenne!