Dni stają się coraz dłuższe, temperatura sprawia, że aż chce się wychodzić na spacer, a słońce coraz śmielej zagląda przez Twoje okna. Problem w tym, że po zimie owe promienie słoneczne mają czasem problem, żeby się przez szyby przebić! Nic więc dziwnego, że właśnie w tym momencie decydujesz się na generalne wiosenne porządki, które sprawią, że Twój dom będzie dobrze przygotowany do nadchodzącego sezonu. Jak się zatem zabrać do tego sprzątania?

Mycie okien i nie tylko

Gdy tylko temperatury wydadzą Ci się bardziej przyjazne, koniecznie zabierz się za porządne wietrzenie mieszkania po zimie (wszystkie bakterie i drobnoustroje zostaną przemrożone, a Twoje mieszkanie od razu wyda się czystsze i świeższe). Takie wietrzenie możesz doskonale wykorzystać na swoją korzyść myjąc ona i drzwi. Wystarczy zaopatrzyć się w wiaderko z wodą, odpowiedni środek do czyszczenia szyb, który możesz kupić w http://topaz24.pl/lubie-produkty-ktore-polubisz/ oraz ściereczki, by w kilka chwil Twoje okno błyszczało jak nigdy dotąd. Jeśli wydaje Ci się, że na szybach wciąż pozostają smugi, dolej odrobiny octu do wody i przetrzyj okna raz jeszcze mokrą szmatką, a następnie ręcznikiem papierowym. Błysk masz gwarantowany!

Szafy i szafeczki

Krokiem milowym będzie nie tylko ogólne posprzątanie mieszkania, ale również porządki w szafach i szafeczkach. Wiosna to świetna chwila zarówno na porządki w Twojej garderobie, lecz również w kuchni czy przedpokoju. Przejrzyj dokładnie wszystkie przedmioty poupychane w meblach i zrób sobie rachunek sumienia – czy rzeczywiście są Ci potrzebne? Kiedy ostatnio nosiłaś ten sweter? Czy aby na pewno zakładasz jeszcze tamte buty? Czy rzeczywiście potrzebujesz 4 takich samych garnków, które na dodatek dawno przestały być przydatnym sprzętem kuchennym? Polacy mają niestety tę wadę, że lubią magazynować i składować niepotrzebne im przedmioty. Pozbądź się ich, a z całą pewnością poczujesz ogromną ulgę!

Miejsca, o których wolałabyś nie pamiętać – strych i piwnica

Ostatnim podejściem w wielkich wiosennych porządkach będzie zajrzenie w miejsca, które zazwyczaj omijasz szerokim łukiem. Niezależnie czy jest to piwnica, garaż, skrytka pod schodami czy strych, masz tam z całą pewnością tak wiele niepotrzebnych Ci rzeczy, że wiosna jest najlepszą motywacją do tego, by również w nich posprzątać. Pamiętaj, że tego typu remanent robi się raz na jakiś czas i choć jest bolesny i trudny, za każdym razem będzie stawał się dla Ciebie prostszy. Spróbuj i przekonaj się sama!