Przestronna, jasna, elegancka i funkcjonalna. Jest najlepszym miejscem na rodzinne przyjęcia, ale i codzienne spotkania przy wieczornej kolacji. W „białej” jadalni panuje uroczysty nastrój oczekiwania na gości, którzy zasiądą przy długim stole o nogach przypominających klasyczne kolumny, na komfortowych tapicerowanych beżową, wzorzystą tkaniną krzesłach.

W drzwiach łączących kuchnię i jadalnię wkrótce pojawi się gospodyni z tacą pełną wyśmienitych domowych przysmaków, którymi z uśmiechem na twarzy będzie częstować wszystkich zgromadzonych. Na stole, jeszcze na długo przed przybyciem gości, położono piękną oddziedziczoną po przodkach zastawę. Białe świece w ozdobnych pozłacanych świecznikach oraz okrągła wisząca lampa z przypominającym sople lodu szklanym „naszyjnikiem” obdarzają pomieszczenie wystarczającą ilością światła. Stół i krzesła, najważniejsze meble jadalni, postawiono na nawiązującym kolorystyką do tapicerki i dekoracyjnych dodatków, dywanie, dla podkreślenia elegancji jadalni, ale i komfortu siedzących.

Przy jednej ze ścian o barwie ciemnego bordo znajduje się funkcjonalny i niezwykle ozdobny barek, z wysuwaną szufladą-szafką, skrywającą kieliszki oraz butelki wybornego wina. Po jej obu stronach za szybą z delikatnie przyciemnionego szkła znajdziemy półki, na których pięknie prezentują się elementy zastawy stołowej, świeczniki i inne niezbędne w każdej jadalni akcesoria.

W pomieszczeniu nie może zabraknąć komponującej się z pozostałymi częściami kolekcji komody z witryną. Cztery pojemne szuflady, doskonałe miejsce np. na obrusy czy serwety, dwie podświetlone szafki, oszklone półki witryny czy wreszcie pozłacane uchwyty będące ładnym wykończeniem poszczególnych brył. I jeszcze filigranowe figurki uskrzydlonych aniołków czy postaci mitologicznych, dekoracyjne wazony, z których „wyglądają” pąki kremowych róż oraz pozłacane ramki na zdjęcia bliskich osób ustawione na blacie barku, stole i małej komodzie. Całość tworzy idealne połączenie dobrego smaku, galanterii i komfortu.

Jadalnia Opium, „pogrążona” w bieli i odcieniach beżu, zachwyca wyszukanym stylem, finezją kształtów poszczególnych brył ozdobionych złotą patyną, precyzją i starannością wykonania a także dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. To harmonia barw i form, pozbawiona przypadkowych rozwiązań i niepotrzebnych detali.

AFIR biuro PR firmy Mebin