Obecnie silny trend ku naturze powoduje, że także w swoich domach i mieszkaniach pragniemy otaczać się dużą ilością zieleni. Niestety, żywe kwiaty szybko więdną i nie są dostępne przez cały rok. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być sztuczne kwiaty. Jeżeli wybierzemy kwiaty dobrej jakości i ciekawie je ułożymy, stworzymy niezwykłą aranżację, która będzie zdobiła pomieszczenie przez długi czas. Podpowiadamy, w jaki sposób dekorować wnętrza sztucznymi kwiatami.

Dlaczego warto dekorować wnętrza przy pomocy sztucznych kwiatów?

Przez długi czas sztuczne kwiaty traktowane były z pewnym sceptycyzmem. Nie da się ukryć, że nie mają one niektórych z zalet żywych roślin: nie wydzielają pięknego zapachu, ani nie przyczyniają się do oczyszczania powietrza. Przede wszystkim jednak produkowane dawniej sztuczne kwiaty często nie były zbyt atrakcyjne pod względem wizualnym. Wyglądały nieco kiczowato, brakowało im subtelności żywych roślin, kojarzyły się przede wszystkim z mało gustownymi ozdobami dla starszych pań.

Obecnie, sztuczne kwiaty produkowane i oferowane przez hurtownię www.bomm.pl pod względem wyglądu często niemal do złudzenia przypominają prawdziwe – czasem bywają nawet od nich ładniejsze. Są wytwarzane z bardzo delikatnych materiałów i trzeba się naprawdę dobrze przyjrzeć, by przekonać się, że są sztuczne. To bardzo dobre rozwiązanie dla alergików. Sztuczne kwiaty bardzo dobrze sprawdzą się również w przypadku wszystkich, którzy uważają, że „nie mają ręki do roślin” lub też są zabiegani czy często wyjeżdżają, dlatego też nie mogą poświęcić wystarczającej uwagi prawdziwym.

Ogromna różnorodność sztucznych kwiatów do Twojego wnętrza

Ogromna różnorodność sztucznych kwiatów dostępnych w sklepach sprawia, że dekoracja stworzona przy ich pomocy nie musi być wcale nudna. Oprócz popularnych różyczek i fiołków możemy wybrać na przykład śliczne gałązki magnolii czy storczyki. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się kwiaty zamknięte w szkle oraz sztuczne trawy i mchy. Możemy także zdecydować się na sztuczne rośliny doniczkowe. Wybór jest bardzo duży, dlatego też warto buszować w sklepach i kwiaciarniach, by znaleźć idealne dekoracje do swojego wnętrza.

Podkreśl wyjątkowy charakter swojej aranżacji wnętrza przy pomocy sztucznych kwiatów

Możliwości tworzenia niebanalnych dekoracji przy pomocy sztucznych kwiatów są wręcz nieograniczone. Mamy tu do wyboru o wiele więcej rozwiązań niż ma to miejsce w przypadku naturalnych kwiatów. Sztuczne mogą być postawione w dowolnym miejscu w naszym domu – na przykład tam, gdzie nie ma wystarczającego dostępu do światła, by trzymać żywe rośliny lub w łazience. Dobrym pomysłem będzie również umieszczenie ich wysoko pod sufitem.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem mogą być postawione na podłodze bardzo duże donice wypełnione wysokim sztucznym kwiatami, na przykład magnolie, lilie czy monstery o ogromnych liściach. Innym oryginalnym rozwiązaniem może być ściana pokryta sztucznym bluszczem. Doskonale sprawdzi się ona w miejscu, w którym wypoczywasz, w pokoju dziennym lub na balkonie.