Dobra kawa to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych prezentów. Pasuje niemal na każdą okazję i prawie wszyscy ją piją. Taki prezent jest więc praktycznie zawsze trafiony. Jeżeli wręczamy komuś kawę, można ją wrzucić do torebki prezentowej, co jest rozwiązaniem najłatwiejszym. Wielu jednak pragnie zapakować prezent w sposób unikalny i efektowny. Jak więc to zrobić?

Pakowanie kawy mielonej na prezent

Kawy zmielone są sprzedawane zwykle w solidnym opakowaniu i są formowane w kształtny prostokąt. W tej wersji kawę można zapakować między innymi w papier prezentowy, zawijając produkt i zaklejając ozdobną kokardą lub taśmą klejącą. Całość można też udekorować wstążką, do której można przy okazji dołączyć karteczkę z życzeniami od ofiarodawcy. Taki format kawy pozwala jednocześnie na dołożenie do prezentu tabliczki czekolady o podobnych szerokościach, a cały pakunek nadal zachowa swój format.

Często ofiarując kawę, pakuje się ją z innymi produktami, jak przykładowo czekolada, herbata, ekologiczne przetwory czy miód. Wtedy trudno jest taki zestaw zawinąć ładnie w papier prezentowy. Zatem jak zapakować kawę na prezent razem z dodatkami? Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie dokupienie plecionego kosza prezentowego i przezroczystej folii do pakowania. Wszystkie produkty trzeba ułożyć ładnie w koszu, a całość spakować w folię, którą zbiera się u góry i przewiązuje wstążką. Taki prezent jest bardzo efektowny i szykowny, a środek można dodatkowo wzbogacić, poprzez włożenie przykładowo:

  • suszonych gałązek ziół,
  • lasek cynamonu,
  • gwiazdek anyżu,
  • suszonych plastrów cytrusów,
  • specjalnego sianka wypełniającego.

Jak zapakować kawę na prezent, kiedy jest ziarnista?

Kawa ziarnista na prezent to doskonały pomysł dla smakoszy, którzy uwielbiają delektować się naparem ze świeżo mielonej kawy. Dlatego przede wszystkim warto kupować ziarna w sprawdzonym sklepie, oferującym tylko wysokiej jakości produkty o bogatym smaku i aromacie. Takie sklepy też często proponują pakowanie zakupów na prezent już na miejscu, z wykorzystaniem różnych dodatków i zdobień. To dobra opcja w przypadku braku czasu na zapakowanie kawy ziarnistej.

Jak natomiast przygotować ziarnistą kawę na prezent? Można między innymi pozostawić ją w sklepowej torebce, a następnie owinąć papierem prezentowym i zawiązać na dwóch końcach wstążką, tworząc kształt dużego cukierka. Kiedy do kawy mają dojść też inne prezenty, to całość razem z zapakowanymi ziarnami można ułożyć w większej torebce prezentowej. Równie dobrze się też sprawdzi umieszczenie podarunków w owiniętym folią koszu na prezenty.

Można też kupić specjalny hermetyczny pojemnik do przechowywania kawy, który zabezpieczy ziarna przed powietrzem. Może to być opakowanie próżniowe, puszka czy elegancki słoik. Następnie kawę można przełożyć do urokliwej drewnianej skrzyneczki na prezenty. Jej wnętrze najlepiej wypełnić, by kawa była zabezpieczona, szczególnie kiedy jest w słoiku. Można do tego użyć między innymi specjalnego sianka lub ścinków bibuły. Dookoła kawy można też rozłożyć eleganckie praliny, czekoladki czy mini ciasteczka.