Jak gustownie i z pomysłem udekorować kominek na święta?

Zastanawiasz, jak stworzyć świąteczną atmosferę w swoim domu? Najlepszym, a zarazem najłatwiejszym sposobem na swoistą odmianę twojego domu jest udekorowanie wnętrz pięknymi bożonarodzeniowymi ozdobami! A jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem kominka nie zapominaj, że on też zasługuje na odpowiednią oprawę.

Kominek w centrum świątecznych spotkań

W centrum świątecznych spotkań z rodziną i przyjaciółmi zazwyczaj znajduje się choinka, zazwyczaj zajmująca honorowe miejsce w salonie. Jednak właściciele kominków z pewnością zgodzą się z twierdzeniem, że tworzy on nie mniej magiczną atmosferę, ocieplając wnętrze zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Na szczęście przy pomocy zaledwie kilku ciekawych dodatków możemy sprawić, by nasz kominek stał się idealnym dopełnieniem bożonarodzeniowej dekoracji.

jak udekorowac kominek

Buty Mikołaja na kominek

Jedną z najpopularniejszych ozdób, które możemy wykorzystać do przystrojenia kominka, są materiałowe buty świętego Mikołaja, początkowo znane głównie z amerykańskich filmów. Buty mikołaja wieszamy z boku kominka lub przy jego obudowie. Możemy je kupić w większości sklepów, które przed Bożym Narodzeniem prześcigają się w oferowaniu coraz to bardziej wymyślnych dekoracji.

Jeśli jednak zależy nam na niebanalnym i oryginalnym efekcie końcowym, możemy spróbować wykonać je sami, nawet jeśli mamy niewielkie umiejętności szycia czy wykonywania robótek ręcznych. Niezależnie od wariantu, na który się zdecydujemy, pamiętajmy, że im większe buty, tym więcej prezentów będziemy mogli w nie włożyć, co bez wątpienia ucieszy najmłodszych członków rodziny.

Kominek w świąteczny barwach

Ciekawym pomysłem na świąteczną dekorację kominka jest również ozdobienie go w kolorach złota, srebra, czerwieni i zieleni, które niemal każdemu kojarzą się z nadchodzącymi świętami. By nadać kominkowi barw, możemy sięgnąć po gęstą, zieloną girlandę, nadającą wnętrzu niepowtarzalnego uroku, a ponadto zawiesić wspomniane już czerwone buty świętego Mikołaja oraz srebrne lub złote bombki czy połyskujące łańcuchy.

jak udekorowac kominek

Jak jeszcze można ozdobić kominek na święta?

Spośród wielu ozdób świątecznych, dużą popularnością cieszą się także stroiki z gałązek świerkowych z umieszczoną w środku świecą lub bombką. Miłośnicy własnoręcznie wykonanych dekoracji mogą z kolei pokusić się o stworzenie pomysłowych choinek z kory drzew, słomy, suszonych roślin czy nawet papieru. Co więcej, do pracy nad tego typu ozdobami z powodzeniem możemy zaangażować też dzieci.

Niezawodnym sposobem na świąteczną dekorację kominka jest również postawienie na nim różnego rodzaju figurek w kształcie mikołaja, bałwana, sań, dzwonków czy choinki. Ozdabiając kominek na Boże Narodzenie bez obaw możemy sięgać także po suszone jabłka, pomarańcze, żurawinę, szyszki, orzechy czy laski cynamonu, które oprócz oryginalnego wyglądu wyróżniają się też pięknym zapachem.