Nie jest łatwo kupić tani lot do Kanady. Najczęściej bilet dla jednej osoby kosztuje kilka tysięcy złotych, trzeba więc liczyć się z niemałym wydatkiem. A czy da się oszczędzić? Kiedy najbardziej opłaca się kupić lot do Kanady? Podpowiadamy.

Ile kosztuje lot do Kanady?

Średnia cena biletu lotniczego do Kanady wynosi ponad 3000 zł na osobę. Jeśli masz szczęście, zapłacisz mniej niż 2500 zł, ale tylko w poszczególnych okresach i to najlepiej planując lot z wyprzedzeniem.

I co najważniejsze – w tym wypadku nie zawsze sprawdza się zasada, że bilet kupiony na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem będzie najtańszy. Liczy się również jego termin. A kiedy zabukowanie miejsca w samolocie do Kanady będzie najtańsze?

Kiedy rezerwować tani bilet lotniczy?

Tanie loty do Kanady realizowane są częściej w marcu i kwietniu (esky.pl), wtedy opłaca się też rezerwować bilet. W tym okresie nawet rezerwując lot na ostatnią chwilę masz szansę na to, że zapłacisz niewiele ponad 2 000 zł. To również dobry czas, aby pomyśleć o zabukowaniu biletu na przyszły rok – oczywiście, jeśli jesteś pewien, że podróż się odbędzie. Zawsze możesz jednak skorzystać z ubezpieczenia na wypadek rezygnacji z biletu. To nie kosztuje wiele, a w nagłych sytuacjach pozwala sporo zaoszczędzić. O zakupie miejsca w samolocie możesz pomyśleć też w listopadzie.

A kiedy spodziewać się najwyższych cen? Podróżujący wybierają się do Kanady zwykle w miesiącach czerwiec-wrzesień, natomiast ceny biletów rosną już od maja i mogą być nawet o kilkadziesiąt procent wyższe. Pod względem finansowym nie jest to więc dobry czas na planowanie wyjazdu.

Bilety na samolot – jak szukać oszczędności?

Możesz też w inny sposób szukać oszczędności, wystarczy wiedzieć, czym się kierować podczas zakupu biletu lotniczego. Przede wszystkim, jeśli tylko masz taką możliwość, omijaj terminy okołoświąteczne oraz wakacyjne. Wtedy bez względu na cel podróży możesz mieć pewność, że przelot samolotem będzie Cię kosztować więcej.

Nie bez znaczenia jest też dzień tygodnia czy pora dnia, podczas której rezerwujesz miejsce. I choć większość osób wie o tym, że poszukiwania w weekendy są bezcelowe, to jednak sporo osób nie ma czasu, aby robić to w tygodniu. My mamy jednak na to rozwiązanie, o którym za chwilę napiszemy. Lepiej też szukać lotu rano, niż wieczorem.

W ostatnich latach popularne stały się wyszukiwarki lotów. To serwisy gromadzące dane od różnych przewoźników, wyświetlające je w uporządkowany sposób. Wystarczy wybrać miejsce wylotu oraz cel podróży, a także jego termin, by uzyskać listę aktualnych lotów wraz z cenami. Co więcej, są one uporządkowane od najtańszych do najdroższych, zaznaczone jest ile trwa przelot i czy odbywa się on z przesiadkami. Co więcej, takie serwisy często posiadają też swoje aplikacje mobilne. Dzięki nim o każdej porze dnia i nocy możesz zarezerwować bilet w prosty i szybki sposób.

A jak to wygląda w praktyce? Przykładowo, możesz przekonać się, że ceny lotów do Kanady w lutym wynoszą od 2 000 zł do prawie 3 000 zł. Te najtańsze są zwykle z przesiadkami, przez co czas podróży się wydłuża, może to być jednak sposób na spore oszczędności. W przypadku wspomnianego wcześniej eSky jest jeszcze jedna, ciekawa funkcjonalność. Po sprawdzeniu lotów w wybranym terminie można przejść do zakładki „Najtańsze loty +/- 3 dni”. Wtedy sprawdzasz bilety w zbliżonym czasie, a często okazuje się, że np. dzień wcześniej są już one tańsze.