Po prostu. Zrób sobie małą czarną. Włącz ekspres do kawy w domu lub pracy, na spacerze zajdź do ulubionej kawiarni, a na trasie zjedź na stację. Nic tak nie poprawia nastroju jak mała czarna, choć form jej podania mamy coraz więcej i chętnie sięgamy również po cappuccino, latte czy smakowe frappe. Za pozytywne działanie kawy odpowiada zawarta w niej kofeina, która aktywizuje w organizmie hormony szczęścia czyli dopaminę, serotoninę i noradrenalinę. Niektórzy naukowcy podkreślają również, że zmniejsza zachorowalność na depresję, czyli jesienią jest jak najbardziej wskazana.

Kawa dla biznesu

Choć kawa kojarzy się nam z przyjemnościami, a ekspres do kawy pojawia się w domu i oczywiście w kawiarniach, to coraz częściej zauważa się również pozytywne aspekty przerw z małą czarną w pracy, a także jej wpływ na to, jak potoczą się spotkania biznesowe i nawet trudne negocjację. Kawa otwiera bowiem rozmowy i nastawia ludzi pozytywnie do innych. Takie zacieśnianie relacji i budzenie zaufania staje się dostrzegalne oczywiście w różnych aspektach biznesu. Oczywiście kawa podana w biurze, jeśli ma zdziałać cuda, musi być najlepszej jakości i dlatego przyda ci się odpowiedni ekspres do kawy. Sama również docenisz jego walory w codziennej pracy. Podaj swojemu rozmówcy dobrą kawę, a z pewnością energia do ciebie wróci, a twoje cele zostaną zrealizowane. Jeśli nie do końca wyjdzie, to przynajmniej napijesz się doskonałego napoju w miłym towarzystwie.

ekspres do kawy

Zadbaj o siebie

Choć krąży wiele mitów na temat kawy, to warto podkreślać jej dobroczynny wpływ na organizm, o ile oczywiście pije się ją w rozsądnych ilościach. Sam napój, poza tym że świetnie smakuje, pozwala dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość mikro i makroelementów. Poza tym przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i poprawia perystaltykę jelit, co jest doskonałą informacją dla osób dbających o linię. Także trenerzy i sportowcy podkreślają zalety picia kawy. Świetnie wspomaga aktywność, polepsza pracę mięśnia sercowego, a rozszerzeniu ulegają naczynia krwionośne serca, mózgu i mięśni szkieletowych. To niewątpliwie zwiększa wydajność fizyczną. Poza tym kawa działa moczopędnie, rozgrzewa i przyspiesza metabolizm. Jeśli ma być dobra dla naszego organizmu i samopoczucia, warto wybrać dobry ekspres do kawy, który z każdego ziarna pozwoli wydobyć to, co najcenniejsze.

Krwawe rytuały

Z samą kawą związany jest również cały szereg rytuałów, które przekładają się niejako na spotkania biznesowe i towarzyskie. W zależności od rodzaju sięgamy na przykład po różne naczynia – a do dyspozycji mamy szklanki, kubki, filiżanki także te z porcelany. W wielu wariantach przygotowywany w ekspresie do kawy napój prezentuje się bardzo efektownie. To, po jakie naczynie się sięga, zależy od pory dnia, nastroju czy sytuacji. W praktyce też od naszych przyzwyczajeń.