Planujesz duży remont i musisz pozbyć się mebli? Jesteś najemcą i lokatorzy zostawili po sobie meble, z którymi nie wiesz co zrobić? A może odziedziczyłaś mieszkanie i jego umeblowanie nie do końca Ci odpowiada? Podpowiadamy, jak pozbyć się niepotrzebnych mebli.

Powodów, dla których chcesz pozbyć się niepotrzebnych mebli, może być mnóstwo. Czasem po prostu planujesz przeprowadzkę i chcesz za jednym zamachem przewieźć meble potrzebne w nowym lokalu i pozbyć się pozostałych sprzętów, czasem przeprowadzasz duży remont i dotychczasowe meble nie będą pasowały do nowej aranżacji, a czasem musisz opróżnić mieszkanie po zmarłym bliskim…

Wszystko zostaje w rodzinie

Zacznij od podpytania rodziny i znajomych. Zdziwisz się, jak wiele osób będzie chciało coś zabrać, bądź będzie znało kogoś, kto odbierze od Ciebie niepotrzebne meble. W ten sposób Ty pozbędziesz się kłopotu, a ktoś bliski zdobędzie poszukiwane meble. Pamiętaj jednak, byście przed wyniesieniem dokładnie obejrzeli mebel w poszukiwaniu ewentualnych uszkodzeń. W końcu nie chcesz, by wujek/kuzyn/sąsiad źle o Tobie myśleli?

Potęga ogłoszeń lokalnych

Kolejny krok to wystawienie mebli na serwisach ogłoszeń lokalnych i w lokalnej prasie. Bez trudu znajdziesz miejsca, w których bezpłatnie opublikujesz ogłoszenie z ofertą swoich mebli. Ogłoszenia lokalne to bezpieczna i wygodna opcja – potencjalni nabywcy sami przyjadą do Ciebie, obejrzą na żywo oferowane przez Ciebie meble i (jeśli tylko im się spodobają) je kupić. Dzięki temu problem niechcianych mebli rozwiąże się z korzyścią dla Twojego portfela.

Odpady wielkogabarytowe

Jeśli mebli jest mało, a Ty się nie spieszysz – poczekaj na wywóz śmieci wielkogabarytowych. Sprawdź na stronie spółdzielni/miasta terminy wywozu odpadów wielkogabarytowych i po prostu odstaw na miejsce zbiórki swoje sprzęty. Tu niestety musisz liczyć się z tym, że za opróżnienie, rozmontowanie i wyniesienie mebli odpowiadasz Ty.

Profesjonalny wywóz mebli

Jeśli mebli jest dużo, nikt ich nie chce, a Ty nie masz czasu na segregowanie, demontaż i porządki – oddaj swój problem profesjonalistom. Jak mówią pracownicy firmy www.likwidacjamieszkan.eu, profesjonalna likwidacja mieszkań to gwarancja spokoju i sprawnego przeprowadzenia wywózki.

Firmy zajmujące się wywozem mebli to jednak nie tylko silni panowie, których jedynym zadaniem jest zabranie niepotrzebnych mebli i ich utylizacja. Możesz skorzystać z ich pomocy przy przeprowadzce, pakowaniu mebli, segregowaniu zawartości szafek, półek i schowków, a nawet przy końcowych porządkach i wyniesieniu mebli z lokalu.

Nic nie ginie

Co ważne, zanim firma zabierze się za sprzątanie lokalu, pracownik razem z Tobą obejrzy jego stan i wspólnie uzgodnicie, co powinno w nim zostać, i na co powinni uważać przy segregacji. Dzięki temu jeśli znajdą się jakieś stare zdjęcia, rodzinne pamiątki czy cenne bibeloty – nie zostaną zgarnięte na śmietnik przez nieuwagę.