Zbliża się weekend majowy, a także niektórzy już zaczynają planować swój wakacyjny urlop, dlatego właśnie postanowiliśmy poruszyć również temat podróżowania. Coraz więcej osób decyduje się na przemieszczanie za pośrednictwem samolotów, który w szybkim tempie są w stanie przenieść nas w zupełnie odległy zakątek świata. Jednak pewne dystanse wymagają kilkunastu godzin lotu, jak nie więcej w przypadku przesiadek, co wiąże się niestety z przemęczeniem naszych oczu. Jednak można temu wszystkiego zaradzić – podpowiadamy jak.

Zapakuj się zgodnie z przepisami

Po pierwsze trzeba pamiętać o pewnych ograniczeniach, które związane są z transportowaniem płynów. Oczywiście każda linia lotnicza może posiadać odrębne kryteria przewozu przedmiotów w bagażu podręcznym, aczkolwiek w większości z nich maksymalna ilość płynów do 1 litr, który może być pakowany w specjalnych pojemniczkach po 100ml. Każdy z nich z kolei musi być przechowywany w plastikowej i zamykanej torebce, gdzie cały asortyment zakupisz w zasadzie w każdej drogerii, a ich koszt wcale nie będzie tak wygórowany.

Co musisz koniecznie mieć ze sobą?

Przede wszystkim swój pojemniczek plastikowy na soczewki wraz z płynem do szkieł kontaktowych, by móc w trakcie lotu zdjąć je i schować. W czasie lotu nasze oczy niestety narażone są na wiele niedogodności, jak na przykład suche i klimatyzowane powietrze oraz wysokie ciśnienie, przez które oczy stają się o wiele szybciej przesuszone i mogą pojawiać się pierwsze oznaki podrażnienia i przemęczenia oczu. To szczególnie ważne podczas wielogodzinnych podróży, podczas których śpimy, czytamy i wykonujemy wiele czynności, a do tego wszystkiego nasze oczy przechodzą przez wiele utrudnień. W tym celu właśnie powinieneś posiadać zapakowany w specjalnym pojemniczku płyn do soczewek, który będzie mógł ochronić Twoje szkła przed wysychaniem. Naturalnie podczas ich zdejmowania czy zakładania należy zachować jak najlepszą higienę rąk, aby żadne zabrudzenia ani zanieczyszczenia nie pozostały na strukturze soczewki, a przede wszystkim nie dostały się do oka.

Poza płynem przydatne okażą się także krople nawilżające do oczu – MylenShop, które nie będą posiadały żadnych konserwantów w swoim składzie. Wówczas będziesz mógł je stosować bez problemu wraz z założonymi soczewkami. To bardzo wygodne i niezwykle komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu Twoje oczy staną się od nowa nawilżone i złagodzone zostaną wszelkie objawy przesuszenia. Co więcej, warto wspomnieć, że krople do oczu traktowane są jako leki w postaci płynnej, których stosowanie może być dozwolone nawet w formie większej niż 100ml. Jednym warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie ich posiadania podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

Dodatkowe zabezpieczenia

Zawsze warto być przygotowanym na każdą ewentualność, dlatego polecamy również spakować zapasową parę szkieł, które będziesz mógł w każdej chwili wymienić w kabinie samolotu. Jednak po wylądowaniu również trzeba ubezpieczyć swoje oczy, dlatego przykładowo soczewki jednodniowe są bardzo dobrą opcją dla osób, które aktywnie mają zamiar spędzać czas wolny nad wodą. Jej słoność czy też inne zanieczyszczenia mogą okazać się bardzo niekomfortowe i szkodliwe dla szkieł kontaktowych, dlatego lepiej posiadać kilka jednorazowych par.

Ponadto warto wyposażyć się w okulary przeciwsłoneczne, które ochronią nasze oczy przed promieniowaniem UV, które negatywnie wpływa na kondycję oczu i stan wzroku. Wszystkie te drobne czynności pozwolą Ci w pełni cieszyć się urlopem i wykorzystać go w 100%.