Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami – pozostały do nich niecałe dwa tygodnie! Tak, jeśli właśnie nerwowo spoglądasz w kalendarz to znaczy, że artykuł zawierający kilka praktycznych wskazówek dotyczących świątecznej organizacji będzie użyteczny. W tym roku pierwszy dzień Wielkiej Nocy przypada na 17 kwietnia. To okres kojarzący się ze wzmożoną pracą, ale także rodzinną atmosferą, jedzeniem oraz… prezentami od zająca wielkanocnego. Nie tylko najmłodsi mogą w ten sposób uczcić tę wyjątkową okazję – sprawdź, w jaki sposób możesz sprawić radość bliskim, przeglądaj propozycje prezentów na Wielkanoc oraz dowiedz się, jak przygotować się do Wielkanocy.

Tradycja wręczania prezentów

Najmłodsi wyczekują tych świąt właśnie ze względu na odwiedzającego ich zajączka. Przyjęło się, że zając wielkanocny przychodzi w pierwszy dzień świąt, czyli Wielką Niedzielę. Zgodnie z tradycją dzieci otrzymywały od niego drobne prezenty. Były to przede wszystkim słodycze w postaci czekoladowych jajek. Wielkanocny poranek zaczynał się od zabaw na świeżym powietrzu, dzieci szukały ukrytych podarunków, a dorośli przyglądali się temu z radością. Zazwyczaj prezenty na zajączka są mniej okazałe niż te, którymi obdarowuje się najbliższych podczas Świąt Bożego Narodzenia. Mogą to być słodycze lub drobne upominki, takie jak ozdoby świąteczne bądź inne gadżety. Czasami nie pomyślimy o oczywistych rzeczach, którymi możemy uraczyć bliskie osoby! Prezenty na Wielkanoc dla dzieci nie będą dla Ciebie wyzwaniem, jeśli zaplanujesz to wcześniej i sprawdzisz dostępne propozycje.

Jak wybrać prezent dla najmłodszych?

Kwestia wyboru prezentu na Wielkanoc jest bardzo indywidualna. Jeśli nie możesz się wykosztować – skup się na drobnych rzeczach, które pokażą Twoją troskę o najbliższych. Może to być czekoladowe jajko bądź inne słodkości będące ulubioną przyjemnością obdarowywanej osoby. Niech zachowają świąteczny klimat i wyglądem symbolizują święto, z którego okazji będą wręczane. Można również wybrać zabawkę edukacyjną, kolorową wykreślankę, zabawkę z ulubioną postacią z bajek bądź pluszową maskotkę, która będzie towarzyszyła naszemu maluchowi przez długie lata!

Idealny prezent dla bliskiego dorosłego!

Wśród dorosłych tradycja wręczania prezentów z okazji Świąt Wielkanocnych nie jest tak popularna, jak wśród najmłodszych. Jednak może to będzie idealna okazja do podarowania drobnej, świątecznej ozdoby? To miły gest, który idealnie nawiązuje do tematyki oraz będzie z naszym bliskim przez lata. A może dobrą propozycją będzie gadżet do domu? Wiesz, że istnieje urządzenie, dzięki któremu ugotujemy jajka bez konieczności nastawiania zegarka? Nazywa się jajowar – przy okazji tych świąt sprawdzi się doskonale! To duże ułatwienie w świątecznej krzątaninie! Prezenty na Wielkanoc to przyjemność płynąca z dwóch stron – od wręczającego oraz od obdarowanego.

Święta Wielkanocne to okres, który powinien kojarzyć się z cudowną atmosferą, rodzinnym czasem oraz przyjemnościami zaklętymi w drobnych rzeczach! Daj znać bliskiemu, że o nim myślisz – wybierz prezent idealny dla niego i celebruj wspólne chwile.