Pierwsze wakacje z maluszkiem to dla rodziców powód nie tylko do radości, lecz także do… stresu. Zazwyczaj obawiają się tego, jak ich pociecha zniesie wielogodzinną podróż samochodem oraz tego, czy spakowali wszystkie potrzebne na wyjazd rzeczy. Co zabrać na wakacje z niemowlakiem? Jak przygotować się do wspólnych wakacji?

Zrób listę

Przygotowana wcześniej lista rzeczy na wyjazd znacznie ułatwi przygotowania. Dzięki niej przed samą podróżą będziecie mogli skupić się na pakowaniu swoich rzeczy, zwłaszcza jeśli zawsze zostawiacie tę czynność na ostatnią chwilę.

Listę podziel na kilka kategorii, np. kosmetyki, ubranka, akcesoria do przewijania i karmienia, jedzenie i napoje, zabawki oraz inne przedmioty. Taki wyraźny podział sprawi, że łatwiej będzie Ci zapanować nad towarzyszącym pakowaniu chaosem. Przemyśl dokładnie, ile ubranek stanowi niezbędne minimum, pamiętaj o spakowaniu strojów na różną pogodę, w tym cienkich bodziaków na ciepłe dni, kurteczki przeciwdeszczowej, wygodnych bucików, grubszego polarku, czapeczki od wiatru, kapelusza od słońca, piżamki do spania itd. Zastanów się, z jakich akcesoriów korzystasz podczas karmienia maluszka i przewijania. Nie zapomnij też o zapasie pieluch. Rozplanuj dobrze posiłki dziecka, zwłaszcza jeśli nie karmisz już piersią – poza podstawowym pokarmem czyli mlekiem modyfikowanym, warto zabrać też inne przekąski. Najwygodniejsze będą szczelnie zakręcone słoiczki.

Wyprawka dla niemowlaka – kosmetyki na wyjazd

Planując listę kosmetyków, poszukaj produktów, które idealnie sprawdzą się podczas wyjazdu – np. w mniejszych buteleczkach czy kosmetyków wielofunkcyjnych dla najmłodszych, pozwalających nie tylko na zaoszczędzenie miejsca w walizce, lecz także czasu podczas czynności pielęgnacyjnych. Podczas samej podróży przydadzą się również chusteczki nawilżane czy preparaty oczyszczające bez spłukiwania (np. woda oczyszczająca bez spłukiwania Mustela). Pamiętaj o zapewnieniu maluszkowi ochrony przed słońcem – krem przeciwsłoneczny powinien mieć wysoki filtr.

Podziel bagaż na podręczny i właściwy

Dzięki temu pod ręką będziesz mieć wszystkie rzeczy niezbędne podczas jazdy samochodem i nie trzeba się będzie zatrzymywać w celu wydostania z dna torby potrzebnych akurat pieluszek, zabawki albo podgrzewacza do butelek.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego, jak przygotować się do wyjazdu z małym dzieckiem, co powinno znaleźć się na liście rzeczy do zabrania oraz co spakować do bagażu podręcznego, koniecznie zajrzyj tutaj.