Każdy z nas marzy o stworzeniu udanej relacji damsko- męskiej, długotrwałej, pełnej miłości, radości i intensywnych przeżyć. Rzeczywistość jednak bardzo często sprowadza nas na ziemię i najczęściej już po kilku miesiącach przyjmujemy stałe role- mężczyzna z pilotem i piwem na kanapie a kobieta sprzątająca, gotująca i wiecznie niezadowolona. Choć to bardzo stereotypowe podejście to niestety prawdziwe i bolesne do szpiku kości.

Praca u podstaw

Chcemy stworzyć stały i szczęśliwy związek a  najczęściej popełniamy te same podstawowe błędy. Przede wszystkim wiążemy się z nieodpowiednimi osobami,  bardzo często decydujemy się na osoby, które wiemy, że nas zranią. Wybieramy np. partnerów podobnych do rodziców, którzy prezentują postawy znienawidzone przez nas. 

Gnając  z jednego związku w drugi również nie mamy czasu, by dobrze się zastanowić nad sobą i swoimi potrzebami. Poszukiwanie partnera to nie żadne testowanie, że im więcej przerobimy tym większe prawdopodobieństwo, że w końcu znajdziemy tego właściwego. Dajmy sobie czas, zastanówmy się czego tak naprawdę chcemy i nie wchodźmy bez refleksji w nowy związek.

Wspólne spędzanie czasu 

Każdego dnia chcemy się widzieć z ukochaną osobą i spędzać z nią czas. Nie zawsze mamy czas i siłę na jakieś aktywne czy romantyczne spędzanie wspólnych chwil. Dlatego czasem możemy tak po prostu pobyć ze sobą bez żadnych fajerwerków, ale nie możemy tak spędzać każdego dnia. Często nawet bardzo młodzi ludzie zachowują się jakby już przeżyli swoje życie.

Relacja w dużej mierze zależy od naszych dobrych chęci a sposobów na spędzenie czasu jest mnóstwo: kino, restauracje, puby, spacery, teatr, dobry koncert, wyjście do znajomych, wypad za miasto czy wycieczki do bliższych i dalszych zakątków. Pomysłów jest mnóstwo a ogranicza  nas tak naprawde tylko wyobraźnia. Im więcej czasu aktywnie ze sobą spędzamy tym jesteśmy bardziej zafascynowani tą drugą osobą. Każdego dnia odkrywamy w niej coś nowego, co nie pozwoli nam się za szybko znudzić.

Wspólne pasje

Dobrze, żeby para znalazła sobie coś, co będzie im wspólnie sprawiało radość. Kiedy załapiemy np. rowerowego bakcyla to mamy doskonały pomysł na spędzenie wolnych chwil. Jeżdżenie na rowerze nie tylko pozwoli na utrzymanie dobrej kondycji. Wspólne odkrywanie nowych okolicznych miejsc zapewni nam tematy na długie rozmowy.  Tym bardziej, że nie zawsze możemy pozwolić sobie na dialog w trakcie jazdy.

Takich pomysłów jest wiele, wszystko zależy od naszych upodobań, czy będą to bardziej sportowe pasje, ekstremalne jak np. paralotnie czy artystyczne: fotografia czy malarstwo. Warto próbować nowych rzeczy, pomogą nam odkryć siebie ale także podniosą atrakcyjność partnera.

Wiele osób wspólnie podróżuje, zarówno po Polsce jak i za granicę. Poznawanie nowych miejsc, zabytków, odpoczynek na łonie natury dodaje nam energii i chęci do codziennej pracy. I nie muszą to być kosztowne wyjazdy, wystarczą 2-3 dniowe wypady. Często nawet w naszej najbliższej okolicy znajdują się wyjątkowe miejsca warte odkrycia. 

Dialogi narzeczeńskie

W wielu kościołach i wspólnotach organizowane są dla przyszłych małżonków dialogi  narzeczeńskie. Spotkania weekendowe, najczęściej, w trakcie których pary zwyczajnie ze sobą rozmawiają. A rozmawiają naprawdę dużo, najczęściej na określone tematy, niezwykle trudne. Tematy, na które zwykle nie znajdujemy czasu w natłoku codziennych obowiązków. Wiele osób po takich warsztatach podkreśla, że tak naprawdę nie znali się dobrze do tej pory.

Takie spotkania przydałyby się wszystkim tym, którzy poważnie myślą o swoim związku. Niestety często pomijamy wiele istotnych tematów, bo się wstydzimy lub nie chcemy zdenerwować partnera. I tak latami tkwimy w relacji, która wcale nie daje nam szczęścia. Czasem mamy tak różny światopogląd, że musimy omijać szereg tematów, by nie  wywoływać  kłótni. Ale czy da się przeżyć wspólnie życie nie rozmawiając o rzeczach istotnych? Raczej nie i lepiej to sprawdzić na początku związku niż po wielu wspólnych latach decydować się na bolesne rozstanie.

Więcej informacji:

Więcej o technikach uwodzenia i flircie znajdziesz na stronie www.uwodzenie.org – blog o relacjach damsko-męskich.