Urządzając swój dom, chcesz aby był przytulny i wyjątkowy. Ściany malujesz w ulubionych kolorach, wybierasz odpowiednie wzory tapet i meble najbardziej pasujące do Twojego stylu. W zaciszu swojego domu spędzamy wiele czasu dlatego musimy pamiętać, że kolory, które nas otaczają, mają duży wpływ na nasze samopoczucie.

Urządzając pokój swojej pociechy nie możesz patrzeć tylko na swoje upodobania, ale przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, w czym Twoje dziecko będzie czuło się dobrze.

Dzieci mają bujną wyobraźnie i kochają kolory, dlatego nie ograniczajmy ich tylko do poznawania szarości i beżu, które są ostatnio bardzo modne w naszych mieszkaniach. Dzieci w wieku przedszkolnym potrafią rozróżniać kolory i często mają swoje upodobania kolorystyczne, dlatego też ich pokoje nie mogą być smutne i nijakie. W pokoju dziecka powinien panować niesamowity klimat, wnętrze powinno być wesołe i kolorowe.

Sposobów na urządzenie pokoju dziecka jest bardzo dużo. Możemy wybierać spośród farb do ścian, tapet i naklejek z ulubionymi postaciami z bajek, a także wśród producentów mebli znajdziemy kolekcje kolorowych mebli dla dzieci.

Nie można natomiast przesadzić z kolorami, ponieważ przesyt barw nie wygląda dobrze i może mieć zły wpływ na rozwój dziecka. Jeśli zdecydujemy się na wielobarwne ściany lub kolorową fototapetę to meble powinny być stonowane. Czasami remont pokoju dziecka jest przekładany na późniejszy termin ze względów finansowych. Drodzy rodzice nie róbcie tego, ponieważ szczęście w oczach i uśmiech na twarzy dziecka widząc swój pokój z ulubionymi postaniami z bajek jest bezcenny.